1

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Zygmunt napisał/a:

Mimo wszystko, jeśli możesz instalować jakieś oprogramowanie w swojej sieci, radziłbym skorzystać z Hamstera i ustawić na nim tryb IMAP. Wtedy bez większych problemów będziesz miał te wszystkie funkcje, o które Ci chodzi.

Dziękuję za wskazówkę - wobec tego spróbuję szczęścia w konfiguracji z Hamsterem po IMAP.

Tomasz

2

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Zygmunt napisał/a:

Cytat z ostatniego wydania podręcznika (dla wersji 3.71.x), który rozstrzyga wątpliwości:

Uwaga: Począwszy od wersji 3.65.03 The Bat! nie obsługuje już trybu serwera i klienta, działając tylko w trybie autonomicznym z wykorzystaniem protokołów TCP/IP. W związku z tą zmianą nie ma od tego momentu możliwości wyboru sieciowego trybu pracy programu. Zamiast stosowania The Bat! jako serwera poczty, aministratorzy sieci lokalnych powinni uruchomić niezależny lokalny serwer obsługujący np. protokół IMAP.

No tak, ale ta funkcjonalność pozwalała jedynie na obsługę poczty przez maszyny bez protokołu TCP/IP (albo bez dostępu do Internetu). Każdy komputer w takiej "sieci The Bat!" i tak musiał mieć skonfigurowane odrębne konto pocztowe. A mi chodzi o skorzystanie z dobrodziejstw pracy na tej samej bazie e-mailowej i na tych samych kontach przez kilku użytkowników na różnych komputerach. Czyli sortowanie maili po różnych katalogach, dodawanie notatek, flag itp. tak żeby potem jeden widział co zrobił ten drugi i vice versa. Czy to w ogóle jest możliwe? Próbowałem podłączyć 2 programy The Bat! do jednej bazy, ale wyświetliło się ostrzeżenie, że nie jest to wskazane i potem stabilna praca nie była możliwa (piszę o wersji 2.12.04).

Tomasz

3

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Dzień Dobry! Mam taką sprawę - czy w The Bat! jest możliwa praca grupowa na jednej bazie mailowej? Chodzi o taki układ, że na komputerze A istnieje baza mailowa i korzystają z niej użytkownicy komputerów A, B i C. Tak więc jeśli użytkownik komputera A postawi dajmy na to flagę przy mailu to użytkownik komputera B tą flagę zobaczy na swoim komputerze, jeśli zaś np. użytkownik komputera C odpowie na maila to użytkownik komputera A zobaczy, że mail był odpowiadany i będzie mógł przeczytać tą odpowiedź.

Tomasz