Temat: The Bat! a praca grupowa?

Dzień Dobry! Mam taką sprawę - czy w The Bat! jest możliwa praca grupowa na jednej bazie mailowej? Chodzi o taki układ, że na komputerze A istnieje baza mailowa i korzystają z niej użytkownicy komputerów A, B i C. Tak więc jeśli użytkownik komputera A postawi dajmy na to flagę przy mailu to użytkownik komputera B tą flagę zobaczy na swoim komputerze, jeśli zaś np. użytkownik komputera C odpowie na maila to użytkownik komputera A zobaczy, że mail był odpowiadany i będzie mógł przeczytać tą odpowiedź.

Tomasz

2

Odp: The Bat! a praca grupowa?

Cytat z ostatniego wydania podręcznika (dla wersji 3.71.x), który rozstrzyga wątpliwości:

Uwaga: Począwszy od wersji 3.65.03 The Bat! nie obsługuje już trybu serwera i klienta, działając tylko w trybie autonomicznym z wykorzystaniem protokołów TCP/IP. W związku z tą zmianą nie ma od tego momentu możliwości wyboru sieciowego trybu pracy programu. Zamiast stosowania The Bat! jako serwera poczty, aministratorzy sieci lokalnych powinni uruchomić niezależny lokalny serwer obsługujący np. protokół IMAP.

3

Odp: The Bat! a praca grupowa?

Polecam z tego względu tę notkę:
http://www.thebatworld.de/system/articl … storycat=8

Czy Zygmunt coś bliżej wiadomo o tych "darmówkach"? Chyba to jest jakaś akcja RITsów?

4

Odp: The Bat! a praca grupowa?

lazik napisał/a:

Czy Zygmunt coś bliżej wiadomo o tych "darmówkach"? Chyba to jest jakaś akcja RITsów?

Nie sądzę, jest to raczej kierowane do wewnętrznej grupy niemieckich użytkowników, którzy testowali BatPost!. Spójrz na tytuł notatki Intern: Neuer Bereich 'BatPost Server'. Mogę się mylić, ale skoro informacje o posiadaniu odpowiedniej licencji na The Bat! mają być przesyłane na adres Thomasa Voelkera...

Na temat serwera BatPost! coś więcej wie chyba Michał Kosiński.

5

Odp: The Bat! a praca grupowa?

Właśnie przesłałem swoje dane i oczekuję na odpowiedź thebatworldade. Pożyjemy zobaczymy.
Ogólnie opis mówi:

Wichtig:
Für Nutzer bzw. Firmen welche die Funktion 'Netzwerk' dringend benötigen, und nicht auf 'Hamster' zurückgreifen wollen, besteht die Möglichkeit eine entprechende kostenfreie Lizens für BatPost zu erhalten. In diesem Fall bitte eine E-Mail (team@thebatworld.de) mit Angaben, welche bestätigen, dass man im Besitz einer entprechenden und gültigen Lizens von TheBat! ist, an uns.

Co według mojej znajomości niemieckiego mówi:
Ważne:
Dla użytkownikw względnie firm, które potrzebują funkcji Sieci, i nie chcą używać Hamstera, istnieje możliwość uzyskania odowiedniej darmowej licencji na BatPost. W takim przypadku należy wysłać do nas wiadomość e-mail (team@thebatworld.de) z informacjami, które potwierdzą, że posiadacie odpowiednią i wazną licencją na TheBat.

BTW wątpię by Thomas Voelker dawał coś za darmo bez zgody RITsów. Napisze notkę do Michała. Może coś się rozjaśni.

6

Odp: The Bat! a praca grupowa?

Zygmunt napisał/a:

Cytat z ostatniego wydania podręcznika (dla wersji 3.71.x), który rozstrzyga wątpliwości:

Uwaga: Począwszy od wersji 3.65.03 The Bat! nie obsługuje już trybu serwera i klienta, działając tylko w trybie autonomicznym z wykorzystaniem protokołów TCP/IP. W związku z tą zmianą nie ma od tego momentu możliwości wyboru sieciowego trybu pracy programu. Zamiast stosowania The Bat! jako serwera poczty, aministratorzy sieci lokalnych powinni uruchomić niezależny lokalny serwer obsługujący np. protokół IMAP.

No tak, ale ta funkcjonalność pozwalała jedynie na obsługę poczty przez maszyny bez protokołu TCP/IP (albo bez dostępu do Internetu). Każdy komputer w takiej "sieci The Bat!" i tak musiał mieć skonfigurowane odrębne konto pocztowe. A mi chodzi o skorzystanie z dobrodziejstw pracy na tej samej bazie e-mailowej i na tych samych kontach przez kilku użytkowników na różnych komputerach. Czyli sortowanie maili po różnych katalogach, dodawanie notatek, flag itp. tak żeby potem jeden widział co zrobił ten drugi i vice versa. Czy to w ogóle jest możliwe? Próbowałem podłączyć 2 programy The Bat! do jednej bazy, ale wyświetliło się ostrzeżenie, że nie jest to wskazane i potem stabilna praca nie była możliwa (piszę o wersji 2.12.04).

Tomasz

7

Odp: The Bat! a praca grupowa?

Określenie "bez TCP/IP" dotyczy raczej sposobu komunikacji The Bat! zainstalowanego jako klient z The Bat! zainstalowanym jako serwer. Dawno temu sprawdzałem taki tryb pracy na trzech maszynach i działało to bez większych kłopotów (na komputerach klientach były dostępne informacje o atrybutach wiadomości we wspólnej bazie). Nie pamiętam numeru wersji, ale raczej dotyczyło to serii 1.6x.

Mimo wszystko, jeśli możesz instalować jakieś oprogramowanie w swojej sieci, radziłbym skorzystać z Hamstera i ustawić na nim tryb IMAP. Wtedy bez większych problemów będziesz miał te wszystkie funkcje, o które Ci chodzi.

Praca The Bat! ze wspólną bazą wiadomości na dysku sieciowym jest trochę sztuczna, ponieważ wymaga stałego odświeżania informacji pamiętanych lokalnie. Jeśli wszystkie pliki konta mają być wspólne, to również wszyskie komputery korzystające z tego konta muszą mieć wpisane takie same odwołania do dysku sieciowego. Oprócz tego należałoby sprawdzać pocztę na serwerze tylko z jednego komputera i to najlepiej automatycznie - wtedy nie będzie dochodziło do konfliktów. Być może udałoby się też skorzystać z folderów wirtualnych z filtrami, ale to musisz wypróbować sam, i chyba na najnowszych wersjach programu.

8

Odp: The Bat! a praca grupowa?

Zygmunt napisał/a:

Mimo wszystko, jeśli możesz instalować jakieś oprogramowanie w swojej sieci, radziłbym skorzystać z Hamstera i ustawić na nim tryb IMAP. Wtedy bez większych problemów będziesz miał te wszystkie funkcje, o które Ci chodzi.

Dziękuję za wskazówkę - wobec tego spróbuję szczęścia w konfiguracji z Hamsterem po IMAP.

Tomasz

9

Odp: The Bat! a praca grupowa?

tomasz2d napisał/a:

Dziękuję za wskazówkę - wobec tego spróbuję szczęścia w konfiguracji z Hamsterem po IMAP.

Tomasz

Pochwal się Tomku jak Ci poszło sam jestem ciekaw jaki jest komfort pracy przez IMAP.