1

Temat: Licencja na The Bat!

Dotychczas eksperymentowałem z TB 3.5., nie ma tam jednak kodowanie Unicode UTF-8, co uniemożliwia pisanie maila jednocześnie w cyrylicy i po polsku (z ą,ę,ś,ń...).

W 3.6. już jest, ściągnąłem próbną wersję. Możliwość taka już na szczęście istnieje.

Mam pytanie. Kupuję licencję na 3.6. Wkrótce okazuje się, że są jakieś usprawnienia i wychodzi wkrótce 3.7. Czy mam prawo do bezpłatnego update'u? W menu TB nie zauważyłem czegoś w rodzaju "sprawdź czy jest nowa wersja".

Odp: Licencja na The Bat!

W zasięgu wersji 3.xx masz pełną swobodę. Kiedy wyjdzie wersja 4, będziesz musiał - jeśli chcesz się upgrade'ować - ponownie płacić, choć zapewne mniej, niż kompletnie nowi użytkownicy.

Skok między wersją 2 i 3 był dość zaskakujący, na thebatowych listach dyskusyjnych decyzja autorów wywołała spore kontrowersje. Skok między 3 i 4 może być równie zaskakujący, jednak o ile pamiętam osoby kóre kupiły 2 tuż przed wypuszczeniem trójki dostały licencje na 'trójki', więc niezbyt musisz się obawiać.

O nowych wersjach zostaniesz poinformowany mailem, jeśli oczywiście sobie tego zażyczysz.

3

Odp: Licencja na The Bat!

Można także poczekać bo ostatnio stało się niejako tradycją, że KSE wypuszcza co drugie wydanie pełną wersję TB.