1

Temat: 2 sprawy apropo The Bat 3.x

Witam serdecznie.

Zaktualizowałem w naszej firmie Program The Bat do wersji 3.x (leglane licencje).

I ma mpytanie do użytkowników ponieważ nie znalazłem do tej pory rozwiązania.

1. Po pierwsze czy da sie  The Bat w trakcie już używanego konta zmienić rodzaj przechowywania prze zprogram załączników?

Chodzi mi konkretnie o to że mam np. Jeden folder (skrzynka odiorcza) u użytkowniczki któy zajmuje prawie 2GB. Bat otwiera i zamyka się maksymalnie wolno. Na początku była ustawiona opcja trzymanai załącnzików wewnątrz maial. Parę dni temu zmieniłem na przetrzymywanie załączników w odzielnym pliku. Ale zmiany odnoszą skutek tylko w nowo schodzących do folderu mailach. Czy ktoś ma sposób na rozwiązanie tego problemu czyli rozdzielenia ząłączników o wiadomości w starszych mailach?


2. Problem drugi dotyczy archiwizacji wybranych folderów. Czy istnieje w Bacie lub może jest jakas wtyczka do łatwego eksportowania / importowania wybranych folderów pocztowych? Chodzi mi oto ze maila w firmie są bardzo ważne i żeby np. przenieść część wiadomości do folderu 2004 zarchiwizować go i usunąć, a w razie potraby odtworzyć tylko wybrany folder.

2

Odp: 2 sprawy apropo The Bat 3.x

Liszek napisał/a:

1. Po pierwsze czy da sie  The Bat w trakcie już używanego konta zmienić rodzaj przechowywania prze zprogram załączników? Czy ktoś ma sposób na rozwiązanie tego problemu czyli rozdzielenia ząłączników o wiadomości w starszych mailach?

Kopia zapasowa konta / usunięcie konta / odtworzenie konta. Ale przy tworzeniu kopii zwróć uwagę na opcję położnia załączników - AFAIK domyślnie jest w osobnym folderze, czyli tak, jak chcesz, ale warto to uważnie zaobserwować.

Liszek napisał/a:

2. Problem drugi dotyczy archiwizacji wybranych folderów. Czy istnieje w Bacie lub może jest jakas wtyczka do łatwego eksportowania / importowania wybranych folderów pocztowych?

Nie ma takiej opcji (a szkoda) i chyba nie ma obecnie softu do tego, ale to żaden problem - sugeruję najprostszą metodę: eksport wiadomości z wybranego folderka do np. formatu unixa... i już.

3

Odp: 2 sprawy apropo The Bat 3.x

Jeśli chodzi o 2GB folder Odebrane to może pomyśl nad alternatywnym usuwaniem i stworzeniem drzewa w obrębie tego folderu. Przyspieszy to otwarcie TB no i po części załatwi ci archiwum.