Temat: Jak zrobić kopię zapasową wybranego folderu wspólnego?

Mam folder wspólny o nazwie KLIENCI a w nim wiele podfolderów a każdy dla konkretnego klienta. W danym folderze np. KLIENT A przechowuję całą korespondencję od i do niego. Po jakimś czasie kończę z nim współpracę i chciałbym zarchiwizować tylko folder "KLIENT A". Jak mogę to zrobić? Niestety w okienku KOPIA ZAPASOWA jest możliwość wybrania "Wspólne foldery i filtry" i niestety nie ma rozwijanego drzewka aby wybrać sobie konkretny folder.

Jest może na to jakiś sposób?

Krzys

2

Odp: Jak zrobić kopię zapasową wybranego folderu wspólnego?

skibbbi napisał/a:

Mam folder wspólny o nazwie KLIENCI a w nim wiele podfolderów a każdy dla konkretnego klienta. W danym folderze np. KLIENT A przechowuję całą korespondencję od i do niego. Po jakimś czasie kończę z nim współpracę i chciałbym zarchiwizować tylko folder "KLIENT A". Jak mogę to zrobić?

Proponuję użycie do tego celu opcji eksportu wiadomości w formacie Unix do pliku tekstowego. Rozwijasz po prostu całą listę wiadomości w danym folderze, wciskasz klawisze Ctrl-A, zaznaczając wszystkie wiadomości, i wybierasz opcję eksportu. Ma to jeszcze dodatkową zaletę: tak zarchiwizowane wiadomości możesz później zaimportować do wielu innych programów. Aby zmniejszyć objętość pliku warto także użyć dodatkowo jakiegoś programu do kompresji.

3

Odp: Jak zrobić kopię zapasową wybranego folderu wspólnego?

OK. dzięki export działa. A tak przy okazji ta jakie rozszerzenie wybrać dla tego pliku, bo Bat nic domyślnie nie proponuje w menu rozwijanym mam wszystkie możliwe rozszerzenia.

Skibbbi

4

Odp: Jak zrobić kopię zapasową wybranego folderu wspólnego?

A i zapomniałem jeszcze spytać jak takie archiwum wczytać np. do Outlooka bo tam w menu Import nie widzę wiadomości w formacie UNIX

Skibbbi

5

Odp: Jak zrobić kopię zapasową wybranego folderu wspólnego?

Rozszerzenie nie jest ważne, ja na ogół stosuję .txt dla zaznaczenia, że jest to plik tekstowy. Jeśli chodzi o import do Outloka Expressa, nie pomogę, ponieważ nie używam i nie znam tego programu. Outlook 2003 również nie ma opcji importu tego podstawowego formatu poczty. Być może uda się to zrobić dwustopniowo, stosując do tego celu np. Mozilla Thunderbird, dla którego pliki w formacie skrzynki Unix są naturalnym źródłem danych.

Wracając do eksportu poczty z wybranego folderu, chciałbym dodać kilka uwag. Eksport można sobie ułatwić, stosując do zaznaczonych wiadomości podany niżej filtr:

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [4EEB5460.01C7BD44.245CF573.70009B43]
Name: Export_Folderu
Filter: {\0D\0A\20`0`0`@\0D\0A}
ExportMessage FmtUnix filename D:\5C%QT(Eksportowany_Folder)_%Date(YYYYMMDD).txt filenamerelative D:\5C%QT(Eksportowany_Folder)_%Date(YYYYMMDD).txt
IsManual
IsActive
IsHotkey
IsHotkeyOnly
Ignore
endFilter

Filtr reaguje na kombinację klawiszy Ctrl+Alt+E (możesz to zmienić w jego opcjach). Filtr eksportuje zaznaczone wiadomości (tutaj na na dysk D: ) do pliku w formacie Unix, tworząc jego nazwę wg wzorca:

<nazwa folderu>_<data bieżąca>.txt

Dodatkowo musisz utworzyć szablon podręczny o nazwie Eksportowany_Folder, który będzie zawierał tylko jedno makro:

%FolderName

Za wstawienie bieżącej daty w formacie YYYYDDMM do nazwy eksportowanego pliku jest odpowiedzialne makro %Date(YYYYMMDD). Filtr wklejasz do grupy filtrów poczty przeczytanej, zaznaczając podany wyżej tekst, kopiując go do schowka i wklejając na miejsce. Ma on uniwersalny charakter, zatem możesz posłużyć się nim w dowolnym folderze. Wystarczy rozwinąć listę wiadomości, nacisnąć Ctrl+A i potem Ctrl+Alt+E, a na dysku D: pojawi się plik archiwalny.