1 (edytowany przez coolbix 2007-06-12 01:42:23)

Temat: Ustawienia kilku kont

Witam, zainstalowałem sobie dzisiaj wersję trialową the bat, program jak na razie bardzo mi się podoba, ale mam jedno pytanie co do ustawień kilku kont. Otóż mam 2 konta pocztowe na gmailu i jedno na onecie, w koncie domyśnym mam ustawione odbieranie maili z pozostałych kont, w związku z tym w the bat wystarczy skonfigurować konto domyślne i maile ze wszystkich kont zostaną odebrane. Natomiast czasami chciałbym wysłać maile nie z konta domyślnego. Jak ustawić w the bat aby odbierał widomości tylko z jednego konta domyślnego, natomiast dawał możliwość wysłania maili również z pozostałych dwóch- czyli 2 konta tylko z możliwością wysyłania. Oczywiście mogę sobie te maile wysłać bezpośrednio ze strony internetowej, ale chciałbym to zrobić bezpośrednio z programu pocztowego. Pewnie chodzi o jakąś regułę dla konta. Pozdrawiam.

2

Odp: Ustawienia kilku kont

Niewiem co bedzie dla Ciebie najbardziej pasowalo.
Wszystko zalezy od ilosci wysylanej poczty oraz adresow na ktore potrzebujesz wyslac dana poczte.
Jezeli sa to sporadyczne wiadomosci to najprosciej i najszybciej bez dodatkowych kombinacji to zrobisz przy pisaniu maila klikajac na:
-Opcje
-Wyslij z konta

Natepne mozliwosci sa przez wykonanie szablon oraz zadefiniowania odpowiedzi.
Ale na poczatek proponowalbym zerknac do "lekturki" (instrukcji) abys mial rozeznanie w temacie a potem gdybys mial problem ze szczegolami to sie zapytaj.