Temat: Błąd przy wywołaniu mailto - Vista

Witam,

Mam The Bat 3.99.3 Home zainstalowany na Windows Vista. Oczywiście ze wszystkimi poprawkami.

Niestety, kiedy ustawię nietoperza jako domyślnego klienta do wywołań mailto dostaję błąd:

"Nie można otworzyć pliku mailto:(tutaj email)"

Co z tym fantem zrobić?

Pozdrawiam,

2

Odp: Błąd przy wywołaniu mailto - Vista

motaboy napisał/a:

Mam The Bat 3.99.3 Home zainstalowany na Windows Vista. Oczywiście ze wszystkimi poprawkami. Niestety, kiedy ustawię nietoperza jako domyślnego klienta do wywołań mailto dostaję błąd:[...]

Wydaje mi się, że problem niezgodności TB! z najnowszym produktem znanej firmy został rozwiązany dopiero w wersji 3.98.4. Nie korzystam z Windows Vista i nie wiem jak jest obecnie, ale cytuję to co na ten temat pisał wówczas jeden z autorów programu:

"To allow The Bat! to support default programs associations under Windows Vista, the MSI have to set some values to the registry. The MSI works with Administrative rights, so Vista allows it to modify the registry. When thebat.exe is running, it runs with user rights and is unable to modify registry. That's why it is important to install The Bat! via MSI to get the Default Programs work under Vista.

[+] The Bat! now supports default programs associations under Windows Vista."

Obecnie najnowszą wersją beta jest 3.99.9, ale tej nie polecam, ponieważ ma bardzo dużo innych błędów. Na codzień używam wersji 3.99.8, w której błędy nie są dokuczliwe.