Temat: Brakujace obrazki.

mam pytanie ...
od nie dawna uzywam tego programu i jedna rzecz mnie tylko denerwuje ! ! !
co mam zrobic aby po odebraniu wiadomosci --- wyswietlala mi sie cala wiadomosc wraz z obrazkami.....
bo jak na razie to wyswietlaja mi sie tylko puste okna zamiast np. jpg`ow......
z gory dzieki ...
pozdro..

Odp: Brakujace obrazki.

jcpoland napisał/a:

mam pytanie ...
od nie dawna uzywam tego programu i jedna rzecz mnie tylko denerwuje ! ! !
co mam zrobic aby po odebraniu wiadomosci --- wyswietlala mi sie cala wiadomosc wraz z obrazkami.....
bo jak na razie to wyswietlaja mi sie tylko puste okna zamiast np. jpg`ow......

TB! nie dociąga zewnętrznych obrazków z sieci. Wyświetla tylko te, które są dołączone do wiadomości. O ile wiem autorzy upierają się, że to kwestia bezpieczeństwa i że nie dorobią takiej opcji, choć toczą się na ten temat cykiczne dyskusje.

Zrobiłem dodatkowy filtr wykorzystujący wtyczkę XMP, który dociąga obrazki do wiadomości html, możesz spróbować go wykorzystać. Uważnie przeczytaj opis używania! http://thebat.pl/?itemid=460.

3

Odp: Brakujace obrazki.

jcpoland napisał/a:

mam pytanie ...
od nie dawna uzywam tego programu i jedna rzecz mnie tylko denerwuje ! ! !
co mam zrobic aby po odebraniu wiadomosci --- wyswietlala mi sie cala wiadomosc wraz z obrazkami.....
bo jak na razie to wyswietlaja mi sie tylko puste okna zamiast np. jpg`ow......

http://thebat.pl/faq/index.php?itemid=282

4

Odp: Brakujace obrazki.

przyjalem wszystko do wiadomosci......

5

Odp: Brakujace obrazki.

Generalnie nie podoba mi się jak ktoś podejmuje decyzje za mnie. Śmierdzi mi to Microsoftem który zawsze wie „lepiej”. Może i to nie jest bezpieczne ale czemu zabiera się użytkownikowi możliwość wyboru?
Funkcja ta może być domyślnie wyłączona ale jeżeli jestem świadom zagrożeń i nadal chcę aby obrazki były wyświetlane to czemu nie mam takiej możliwości?
Jeśli chcesz być w 100% bezpieczny nie podłączaj się do sieci a najlepiej zamknij kompa w sejfie wink

6

Odp: Brakujace obrazki.

Bojo napisał/a:

Funkcja ta może być domyślnie wyłączona ale jeżeli jestem świadom zagrożeń i nadal chcę aby obrazki były wyświetlane to czemu nie mam takiej możliwości?

Możliwość oglądania wiadomości w całej krasie zawsze istnieje. Wystarczy kliknąć dwukrotnie w część HTML na liście załączników i można oglądać ją w ulubionej przeglądarce. Nie widzę w tym żadnego problemu.

7

Odp: Brakujace obrazki.

Zygmunt napisał/a:

Możliwość oglądania wiadomości w całej krasie zawsze istnieje. Wystarczy kliknąć dwukrotnie w część HTML na liście załączników i można oglądać ją w ulubionej przeglądarce. Nie widzę w tym żadnego problemu.

Chyba nie po to kupuje się program pocztowy aby czytać część poczty w przeglądarce.

8

Odp: Brakujace obrazki.

Bojo pomyśl co to jest list i dlaczego mówisz, że część poczty. Na jakiej to niby podstawie ma być tak, że program pocztowy ma być także downloaderem plików binarnych? To jest jeden z większych marketoidalnych wymysłów i bzdur do tego szeroko wykorzystywany przez spamerów. Przelało się o tym wiele i swoim rozgoryczeniem tutaj nic nie wniesiesz.

Wątek zamykam i następny raz proszę o przeczytanie wszystkich dostępnych opinii na dany temat. Także zgłąszania bugów i swoich życzeń co do funkcjonalności. Kolejny otwarty wątek na temat obrazków wyświetlania zewnętrznych obrazków w TB idzie na "drzewo".