1

Temat: Zdublowane foldery

Witam użytkowników Bat-a,

Używam z przyjemnością nowej wersji Bat-a z KŚ - wersja 3.5.22
Jednak od pewnego czasu mam kłopot z pojawiającymi się zdublowanymi folderami: np pojawia mi się drugi folder "Odebrane" lub pojawiają się 3 (trzy) foldery "Outbox"..
Czasami niektóre dają się nawet usunąć (pojawia się pytanie czy pozostawić wiadomości czy je również usunąć..)
Najczęściej jednak wyświetlana jest informacja że nie można uzunąć danego folderu.


Mam ustawione 4 niezależne konta oraz używam wtyczki antyspamowej BayesIt 2.0.3.
W ustawieniach Bat-a mam zaznaczone: "Przenieś wiadomość do folderu Śmieci gdy punktacja .."  oraz "Użyj wspólnego folderu na śmieci".

Co może być tego przyczyną ? I jak temu zaradzić ?

Pozdrawiam

Chris

2

Odp: Zdublowane foldery

chrisg napisał/a:

Co może być tego przyczyną ?

Chyba pierwszy raz słyuszę o takiej sytuacji. Napisz, czy obecną wersję baciorka instalowałeś od nowa, czy też na wcześniej istniejącym TB! ?

3

Odp: Zdublowane foldery

instalowałem czyściutką wersję - jednak dane 4 kont importowałem z kopi zapasowej..

może archiwa mi się rozsypały - słyszałeś o czymś takim ?

co ciekawe - problem nie występuje z jednym kontem ale "wędruje" po moich kontach - raz to jest w koncie powiedzmy nr "2" a w kolejnym dniu w koncie nr "3" !

4

Odp: Zdublowane foldery

chrisg napisał/a:

może archiwa mi się rozsypały - słyszałeś o czymś takim ?

Jak dotąd - nie. A bekap z nowej wersji, potem usunięcie kont - także ich folderów w podkatalogu /MAIL i na koniec odtworzenie z tej nowej kopii?

5

Odp: Zdublowane foldery

Wyglądało to tak: Backup kont, formatowanie dysku i reinstalacja Windowsów, instalacja Bat-a, przywrócenie kont z kopi zapasowej

z tym że zacząłem się teraz zastanawiać na której partycji instalowałem poprzednio Bat-a: C czy D (bo teraz mam na D..) może to jakiś ślad..

w każdym bądź razie - jak proponujesz (jeśli można ) to naprawić  ?

6

Odp: Zdublowane foldery

chrisg napisał/a:

z tym że zacząłem się teraz zastanawiać na której partycji instalowałem poprzednio Bat-a: C czy D (bo teraz mam na D..) może to jakiś ślad..

Tak, to możliwe.

chrisg napisał/a:

w każdym bądź razie - jak proponujesz (jeśli można ) to naprawić  ?

Już ci napisałem.