1

Temat: Wysyłanie 1 wiadomości z wielu różnych kont ? Możliwe?

Witam,
Jestem fanką programu TB stosunkowo od niedawna. Sympatią do tego programu zaraził mnie mój chłopak :-) Dzięki mu za to! Posiadam wersję TB 3.99.1 i w związku z nią chciałabym zadać takie oto pytanie.
Pytanie: Załóżmy, że potrzebuję wysłać wiadomość z wszystkich kont jakie mam w TB (a jest ich ponad 30) do np.  ewentualnie do jednej lub kilku osób. Nie jestem pewna czy istnieje taka funkcja. Np. w  wysyłaniu jednej wiadomości z jednego konta, w "Do:" adresy na, które ma być przeslana wiadomość, dodawane są jeden po drugim. A gdyby zastosować coś podobnego w wysyłaniu z wielu różnych kont np. w "Od:"  dodając swoje konta z których chcemy wysłać jedno po drugim.
Nie wiem, czy wyjaśniłam dobrze o co mi chodzi, ale mam nadzieję, że ktoś tutaj odpisze na mojego posta :-). Pozdrawiam,

2

Odp: Wysyłanie 1 wiadomości z wielu różnych kont ? Możliwe?

W polu Nadawca dla jednej wiadomości może być umieszczony tylko jeden wpis - taka jest po prostu zasada działania poczty elektronicznej (tylko jeden nadawca, odbiorców może być wielu).

Być może warto w takim jak Twój przypadku utworzyć szablon podręczny i użyć go w korespondencji seryjnej. Operację wysyłki korespondencji seryjnej będziesz musiała powtarzać dla każdego konta i tego, moim zdaniem, nie da się obejść.

3

Odp: Wysyłanie 1 wiadomości z wielu różnych kont ? Możliwe?

Teoretycznie rozwiazalbym to w ten sposob ze z jednego konta wyslabym wiadomosc na pozostalych 29 Twoich kont (poleclabym umiescic wszystkie adresy w polu BCC - ukryta kopia). Do maila wprowadzic jakis znak albo informacje ktora by byla odszukiwana przy odbiorze na pozostalych kontach poprzez filter.
Nastepnie trzeba by na kazdym koncie nastawic fiter z dyspozycja aby wyslal wiadomosc na wszystkie adresy z ksiazki.
Wedlug mnie jest to rozwiazanie troche zmudne "na piechote" ale jak raz zrobisz to potem to mialo by przebiec automatycznie.
Nietestewolem tego rozwiazania dlatego jest to bez zadnej gwarancji.
Inna mozliwoscia jest zaprogramowanie calej procedury na pocztowym serwerku.