1

Temat: Błąd fazy TLS,Nieznaleziono wydawcy certyfikatu.WP

Witam.

Mam problem i nie wiem co z tym zrobić.w sytuacji wysłyania lub pobierania,(połaczenie bezpieczne na zwykłym porcie STARTTLS), pojawia mi sie okienko informujące mnie że:

Nieznany certyfikat wystawcy:Serwer nie dostarczył certyfikatu podczas sesji i nie ma tego certyfikatu w ksiązce adresowej.

W dzienniku pisze:

>2007-09-28, 17:40:32: SEND  - Nr certyfikatu: 7E54095EC1A09DD2D9379AB617FDB564, algorytm: RSA (1024 bitów), ważny od 07 lis 2006 do 08 lis 2007, dla 1 węzłów: smtp.wp.pl.
>2007-09-28, 17:40:32: SEND  - Właściciel: PL, Pomorskie, Gdansk, Wirtualna Polska S.A., Pion Technologii Informatycznej, smtp.wp.pl.
>2007-09-28, 17:40:32: SEND  - Wystawca: ZA, Western Cape, Cape Town, Thawte Consulting cc, Certification Services Division, Thawte Premium Server CA, premium-server@thawte.com.
!2007-09-28, 17:40:32: SEND  - Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Nie znaleziono wydawcy tego ciągu certyfikatów).
2007-09-28, 17:41:59: SEND  - Połączenie zakończone - wysłano listów: 0

Posiadam konto na WP.Korzystam z wersji The Bat! 3.99 Pro.
Kontaktowałem się w tej sprawie,z administratorem WP i stwierdził że to wina programu,u nich jest wszystko ok.Nie wiem co mam robć.
Wskazówka:Sytuacja(nie jestem do końca pewien,nie wiem czy istnieje związek),zmieniła się po ponownym zainstalowaniu systemu Xp.

Czy ktos mi pomoże?

2

Odp: Błąd fazy TLS,Nieznaleziono wydawcy certyfikatu.WP

Usunąć pliki:
- IntermCA.EBD i RootCA.EBD - dla wersji z szyfrowaniem
- IntermCA.ABD i RootCA.ABD - dla wersji bez szyfrowania
z podfolderu z bazą wiadomości.

Następnie uruchomic TB.

3

Odp: Błąd fazy TLS,Nieznaleziono wydawcy certyfikatu.WP

Witam.
Dziękuję,napewno się domyślacie że pomogło.

4

Odp: Błąd fazy TLS,Nieznaleziono wydawcy certyfikatu.WP

Witam, mam identyczny problem, ale powyższa rada, niestety nie usunęła problemu... Co jeszcze można zrobić?
Gdzie znaleźć podfolder z bazą wiadomości (tak dla pewności i sprawdzenia)?

5

Odp: Błąd fazy TLS,Nieznaleziono wydawcy certyfikatu.WP

Użyj windowsowej funkcji WYSZUKAJ

6

Odp: Błąd fazy TLS,Nieznaleziono wydawcy certyfikatu.WP

Ja przepraszam, że podnoszę stary temat, ale mam identyczny problem jak w tytule.
Po sformatowaniu dysku przywróciłem kopie zapasową The Bata i pojawił się problem nieznanego certyfikatu...

Opcja szukaj w Windowsie nie znajduje pliku RootCA ani IntermCA, a jestem przekonany że to te pliki broją.
W googlach znalazłem informację, że pliki powinny znajdować się w lokalizacji:
C:\Documents and Settings\katalog z nazwa użytkownika\Dane aplikacji\The Bat, jednak ja w "Danych aplikacji" nie mam folderu "The Bat".
Proszę więc o pomoc, gdzie mogę znaleźć pliki: IntermCA.EBD i RootCA.EBD... ponieważ jak już wspominałem wyszukiwarka Windowsowa ich nie odnajduje.

7

Odp: Błąd fazy TLS,Nieznaleziono wydawcy certyfikatu.WP

Wejdź do ustawień programu, w gałęzi "System" pokazany jest folder z bazą poczty, tam będą te pliki.
Szukałeś też *.ABD czy tylko *.EBD?

8

Odp: Błąd fazy TLS,Nieznaleziono wydawcy certyfikatu.WP

witam,

Od kilku dni mam podobny problem. po właczeniu programu pojawia sie komunikat:" nieznany certyfikat wystawcy"...
Usuniecie plików IntermCA.ABD i RootCA.ABDm nic nie dało...
Prosze o jakąś rade...

9 (edytowany przez lumik 2008-11-17 00:55:20)

Odp: Błąd fazy TLS,Nieznaleziono wydawcy certyfikatu.WP

mkosinski, serdeczne dzięki za odpowiedź.
Wcześniej wyszukiwałem *.ABD oraz *.EBD, ale dzięki Tobie spróbowałem jeszcze raz i przypadkowo zauważyłem, że wyszukiwanie nie dotyczyło plików ukrytych i systemowych i w tym tkwił cały problem z ich znalezieniem. Teraz już wszystko gra smile

10

Odp: Błąd fazy TLS,Nieznaleziono wydawcy certyfikatu.WP

klauss napisał/a:

Od kilku dni mam podobny problem. po właczeniu programu pojawia sie komunikat:" nieznany certyfikat wystawcy"...
Usuniecie plików IntermCA.ABD i RootCA.ABDm nic nie dało...
Prosze o jakąś rade...

sprawdź dokładny komunikat o błędzie i poczytaj tutaj: http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=1481&p=2
wszyscy powymieniali certyfikaty i sie porobiło hmm