1 (edytowany przez T.Catch 2007-10-09 10:27:47)

Temat: Nie chce przeadresować wiadomości.

Witam
Chcąc przekazać wiadomośc dalej, w takiej postaci aby osoba która go otrzyma, mogła odpowiedzieć od razu autorowi, używałem dotąd "przeadresuj" i było wszystko ok. W tej chwili niby normalnie wysyła, ale wyskakuje komunikat:

Odpowiedź serwera - 5.3.4 Header mail from <powiadomienia@allegro.pl> does not match MAIL FROM <lidia14@onet.eu>/ From naglowkowe rozne od MAIL FROM
Wysyłka wiadomości do: platinet1@yahoo.pl
Wiadomość nie została wysłana

i w efekcie wysyłki nie ma. Konto na onet (jak widać). Wersja Bat Pro(3.0.2.10) - stara, ale dotąd nie było problemu. Rzecz dzieje się od kilku dni (do 10-ciu).
Nie kojarzę, zebym cos ostatnio instalował. Proszę o pomoc, bo robota nagli i nie moge sobie pozwolić na dłuższy przestój. Próbowałem cos szukać, ale podobnej sprawy nie widzę - moze dlatego, ze jestem nowy smile

2

Odp: Nie chce przeadresować wiadomości.

Admini zmienili zasadę wysyłki i z danego konta o innych parametrach maili.
From musi się zgadzać z tym przypisanym do konta.

3

Odp: Nie chce przeadresować wiadomości.

Nie do końca zrozumiałem - właściwie niewiele - czyli kto zmienił - ci od oneta czy od yahoo? I co na to można poradzić? Czy oni takie cos zmieniają, żeby nie dało sie przesłac wiadomości?
Mnie generalnie chodzi o to, ze jak dostaje maila który jest do innej osoby z firmy, to chcę go przekazac w takiej formie, że końcowy odbiorca odpisując na niego, odpisuje autorowi, a nie mnie. Po prostu widzi go tak, jakby sam go bezposrednio dostał (no prawie).

4

Odp: Nie chce przeadresować wiadomości.

Do tego służy Reply-TO czyli Odpowiedz do. A to co stosowałeś to podszywanie się pod inną osobę.