1

Temat: Bat 3 i aliasy kont

Witam, mój pierwszy post. Mam nadzieję, że nie podpadnę z marszu. Jak coś to wybaczcie, postaram się poprawić.
Mam problem, który może dla innych jest błachy, ale dla mnie jest nie do przejścia.
W mojej firmie założono 2 konta internetowe powiedzmy: G1, G2. Każde z tych kont ma po dwa aliasy (G1A1, G1A2 oraz G2A1, G2A2). Z głównych kont raczej nie będziemy korzystać przeważnie z aliasów.
Wykombinowałem, że poczta będzie się ściągała na konta główne G1, G2 i tam dzięki filtrom będzie przekierowana w odpowiednie miejsce (G1A1, G1A2 oraz G2A1, G2A2), a wysyłana będzie z aliasów (które są skonfigurowane jak zwykłe konta, z tą różnicą, że w odbiorze poczty POP nie ma żadnych danych, a uwierzytelnianie SMTP chce załatwić przez UŻYJ USTAWIEŃ SPECJALNYCH SMTP).
Żeby już namotać do końca, poprzez LAN będzie dostęp do tych aliasów dla właściwych komputerów NOTEBOOK(udostępniam folder MAIL w WINDOWS i osoby mające BATa u siebie korzystają z niego jakby konto było na ich komputerze).
Zastanawiałem się także, nad tym aby te osoby na NOTEBOOKach mogły tą pocztę oglądać w domu muszą ją fizycznie mieć u siebie, ale chciałbym także mieć kopie maili na komputerze w biurze w razie choroby któreś z osób.
Główkuję teraz jak to poustawiać aby działało i czy się wogóle da w taki sposób to zrobić. Wydaje mi się, że tu w firmie przydałby się bardziej mały serwer poczty. Może ktoś próbował takich łamigłówek. Będę wdzięczny za pomoc.
Acha BAT 3.0.2.10 PRO.

2

Odp: Bat 3 i aliasy kont

a wysyłana będzie z aliasów (które są skonfigurowane jak zwykłe konta, z tą różnicą, że w odbiorze poczty POP nie ma żadnych danych,

A to nie lepiej załatwić szablonem wiadomości? Po co motać z dodatkowymi kontami. Wpisy definiujące nagłówki From: i Reply-To: i do tego %ACCOUNT w samych szablonach wystarczą.

A to co już dalej chcesz zrobić jest niezrozumiałe. A to z tego względu, że piszesz: "W mojej firmie założono 2 konta internetowe". Gdzie one są? Przecież zapewne już wiszą w na jakimś serwerze poczty? Jeżeli zewnętrzny to może filtrowanie połączeń i ich backup czy tam inwigilacja - cokolwiek miałeś na myśli. A jeżeli na wewnętrznym to co chcesz defacto backupować?

Co do problemu dostępu dom/praca to tu już występuje niestety sam problem synchronizacji baz. W sumie najlepiej dać każdemu pen z TB do ręki i sprawa załatwiona. No ale to niestety rozwiązanie drogawe. Do tego pokazuje, że podejście "katalogu Mail w Windows" nie jest najlepszym wyjściem, a jak już się dołoży do tego możliwą próbę współdzielenia bazy danych to staje się to raczej a-wykonalne.

Jeżeli byś chciał:
1. 2 konta i po 2 aliasy
2. jedna baza danych i wiele połączeń (wiel osób na raz z niej korzysta)
3. baza w domu i pracy
i do tego chciałbyś zrobić to TheBatem to ja zupełnie z czapy biorę rozwiązanie:
lokalny serwer poczty kopiuje wszystko co wychodzi czy przychodzi do jednego wora i rozsyła do lokalnych użytykowników, którzy pocztę mają na Pendrivach i mogą z niej korzystać w domu, także poprzez serwer dostępowy firmy.