1

Temat: Ogólnie o programie The Bat

Zastanawiam się dlaczego tak chwalony jest ten program The Bat?
Ale po kolei...
Do połowy pazdziernika bylem uzytkownikiem Outlook Express. Program spisywał się znakomicie, jednak ulegając namowom kolegów postanowiłem zmienić na poniekąd bardziej bezpieczny The Bat.

1) problemy z pobieraniem nagłówków wiadomosci wiekszych niz 10k
2) wysyłanie maila to mordęga - o ile z serwerem laczy sie szybko, to uwierzytelnianie trwa 30- 60 sek (problem ten w OE nie występuje)
3) nie obsługuje stopek html (a taka niestety u mnie w firmie jest używana)

w czym ten program przebija ThunderBirda lub Outlook Express? Nie wiem. Ale za te pieniądze brak (lub brak usprawnienia) podstawowych funkcjonalności kosztem wszystkich zbędnych bajerów... przesada.

2 (edytowany przez Andy 2007-12-10 09:57:31)

Odp: Ogólnie o programie The Bat

Jezeli potrzebujesz wysylac i odbierac maily z roznymi bajerami ( kazdy z nas ma inne wyobrazenie o bajerach) to byc moze sa i lepsze programy.
Tutaj masz prawo wyboru i sam decydujesz z czego korzystasz, nikt nikomu niczego nie wciska na sile o odruznieniu od najwiekszej konkurencji.
Ale przy skomplikowanej pracy z poczta gdzie potrzebujesz obslugiwac kilka kont, filtrowac maily, wysylac zbiorowe maile z roznymi zalacznikami jezeli poznasz lepszy program to mozesz podrzucic linka z mila checia skorzystam :-).  Moze slabo szukalem ale z TheBata korzystam juz przynajmniej 5 lat i jak narazie nic lepszego nie znalazlem.
Prosty przyklad z zycia w firmie w ktorej pracuje. Kolezanka z dlugoletnim stazem na marketingu wysylala codziennie spore porcje maili z Outlooku i trwalo jej to 15 - 20 minut a nowy  pracownik po krotkim przeszkoleniu te same operacje robi z TheBatem za okolo 5 minut zupelnie na luzie.

PS.
Ad 2 - trzeba wlasciwie nastawic Firewall w Windzie.

Z TheBata korzystam na przenosnej pamieci USB i na dodatek na pomalym Laptopie PII z WinXP, kontrola 10 kont na  roznych serwerkach trwa mniej jak 5 sekund.

3

Odp: Ogólnie o programie The Bat

var1at napisał/a:

w czym ten program przebija ThunderBirda lub Outlook Express? Nie wiem. Ale za te pieniądze brak (lub brak usprawnienia) podstawowych funkcjonalności kosztem wszystkich zbędnych bajerów... przesada.

W automatyzacji. TB bije na głowę całą konkurencje pod względem automatyzacji pracy a co za tym idzie oszczędności czsu poświęconego na obróbkę wiadomości, odpowiedzi itd.

4

Odp: Ogólnie o programie The Bat

Ale przy skomplikowanej pracy z poczta gdzie potrzebujesz obslugiwac kilka kont, filtrowac maily, wysylac zbiorowe maile z roznymi zalacznikami jezeli poznasz lepszy program to mozesz podrzucic linka z mila checia skorzystam :-)

pracuję na 19 skrzynkach
filtrowanie w OE może cudem nie jest ale rolę spełnia, ThunderBird - tu już znacznie lepiej...

Ad 2 - trzeba wlasciwie nastawic Firewall w Windzie.

po instalacji pierwsze co robię to firewall i centrum zabezpieczeń wyłączam z poziomu services.msc
mam małego fioła na punkcie odchudzania systemu... używam Win XP Pro Tablet Edition, który jak na moje 512 ramu jest wystarczająco ciężki

Z TheBata korzystam na przenosnej pamieci USB

super pomysł, ale co jak pendrive padnie? te cacka mają ograniczoną żywotność (liczbę sesji zapisu)

5

Odp: Ogólnie o programie The Bat

pracuję na 19 skrzynkach
filtrowanie w OE może cudem nie jest ale rolę spełnia, ThunderBird - tu już znacznie lepiej...

A co z cytowanym przez ciebie mechanizmem seryjnej wysyłki z automatyzacją wysyłki załączników według kryteriów np. odbiorcy? Filtry to nie tylko "Przenieś do folderu". Polecam ci sprawdzić ogrom dostępnych funkcji w TB właśnie dla filtrów a zobaczysz co jest u konkurencji a co w samym TB.

var1at napisał/a:

super pomysł, ale co jak pendrive padnie? te cacka mają ograniczoną żywotność (liczbę sesji zapisu)

A jak to jest dysk 1.8 cala?

6

Odp: Ogólnie o programie The Bat

A jak to jest dysk 1.8 cala?

mam taki w IBM x41 TABLET, sporo o nich czytałem
1) wolne
2) serwisanci nie mają o nich najlepszego zdania
choć do maila oczywiście wystarczą smile

dziękuję wszystkim za info, aktualnie przerabiam sobie podręcznik do TB i mam nadzieję, że doznam oświecenia
pozdrawiam