1

Temat: Czy da się ustawić The Bat! aby wysyłał maila o konkretnej godzinie?

Czy da się ustawić The Bat! tak, aby wysyłał maila o konkretnej godzinie, np. o 14, albo, powiedzmy, za 2 godz.?

2

Odp: Czy da się ustawić The Bat! aby wysyłał maila o konkretnej godzinie?

Masz dwa sposoby opóźnionego wysyłania poczty. W pierwszym przypadku, gdy chcesz coś wysłać o określonej godzinie, musisz skorzystać z funkcji Terminarza. Wśród operacji wykonywanych przez Terminarz masz do dyspozycji Wyślij / sprawdź pocztę i Utwórz / wyślij wiadomość. Ta pierwsza operacja służy między innymi do wysyłki wcześniej napisanych wiadomości z kolejki wysyłkowej (czyli z folderu Do wysyłki - wysyła stąd wszystko). Druga operacja wymaga przygotowania szablonu (lub skorzystania z istniejącego szablonu podręcznego).

Drugi sposób można stosować gdy chcemy wysłać wiadomość za jakiś czas od określonego zdarzenia, czyli od wyzwolenia filtru (także ręcznego). Służy do tego operacja Wpisz do terminarza ustawiona w filtrze. Oczywiście - jako operację terminarza należy wybrać jedną z metod opisanych wyżej. The Bat! musi pozostawać uruchomiony, aby to zadziałało.

Jest jeszcze trzeci sposób, wykorzystujący Harmonogram Zadań z systemu Windows. Należy wówczas uruchomić The Bat! z odpowiednią opcją wiersza poleceń, czyli /SEND lub /SENDALL. Spowoduje to wysłanie wcześniej przygotowanych wiadomości z kolejki wysyłkowej.

Poczytaj o tych funkcjach w podręczniku - znajdziesz tam więcej szczegółów.