Temat: Długi start The Bat!

Mam bata w wersji 3.60 i jedno pytanie. Czy jest mozliwosc przyspieszenia uruchamiania poczty?..teraz uruchamia mi sie ten program ok 1minuty. Wtyczki jakie mam dodane to: RSS2Pop3, Regula, BayesIt, MyMacros. Mam ok 2300 wiadomosci, w innych programach jakich uzywalem ilosc wiadomosci w skrzynce odbiorczej nie miala wplywu na predkosc. Mozna jakos ten program przyspieszyc?

2

Odp: Długi start The Bat!

Regula, BayesIt

Możesz wyjaśnić dlaczego akurat te dwie na raz? Czytałeś podręcznik do Reguli?
Z drugiej strony 2300 wiadomości a kiedy kompaktowałeś bazę?

I w kwesti ogólnej ilość wiadomości w bazie ma znaczący wpływ na szybkość działania każdego programu pocztowego bez wyjątku.

3

Odp: Długi start The Bat!

lazik napisał/a:

Regula, BayesIt

Możesz wyjaśnić dlaczego akurat te dwie na raz? Czytałeś podręcznik do Reguli?

Nie mam jakis konkretnych powodow dlaczego te dwie..Probuje znalesc jakas wtyczke ktora bedzie dzialala-narazie zadna nie filtruje smieci.

Z drugiej strony 2300 wiadomości a kiedy kompaktowałeś bazę?

Baze kompaktuje przy kazdym zamknieciu programu.

I w kwesti ogólnej ilość wiadomości w bazie ma znaczący wpływ na szybkość działania każdego programu pocztowego bez wyjątku.

hm, wczesniej uzywalem opery i thunderbirda i nie bylo zadnego problemu ze startem-napewno nie trwalo to az minuty.

4

Odp: Długi start The Bat!

lazik napisał:

        Regula, BayesIt

    Możesz wyjaśnić dlaczego akurat te dwie na raz? Czytałeś podręcznik do Reguli?

Nie mam jakis konkretnych powodow dlaczego te dwie..Probuje znalesc jakas wtyczke ktora bedzie dzialala-narazie zadna nie filtruje smieci.

Bo najzwyczajniej musi działać tylko i wyłącznie jedna.

I w kwesti ogólnej ilość wiadomości w bazie ma znaczący wpływ na szybkość działania każdego programu pocztowego bez wyjątku.

hm, wczesniej uzywalem opery i thunderbirda i nie bylo zadnego problemu ze startem-napewno nie trwalo to az minuty.

No to w takim razie używałeś ich baaardzo niewiele. Weź sobie stoper do ręki i sprawdź start Opery bez włączonego klienta M2 a następnie zaimportuj kilka tysięcy wiadomości i zmierz ponownie. Różnice są zauważalne. Do tego potwierdzane to jest na forum opery. To samo tyczy się Tbirda.

Twoim problemem jak mniemam jest używanie dwóch wtyczek antyspamowych w jednym czasie. Do tego chyba nie czytasz instrukcji do tych wtyczek jak one ci nie działają. Jakbyś czytał to byś przynajmniej w Reguli sprawdził wpisy w menadżerze i byłoby po sprawie.
Innym rozwiązaniem jest także sprawdzenie TheBata Fiemonem.

5

Odp: Długi start The Bat!

Bo najzwyczajniej musi działać tylko i wyłącznie jedna.

ok, to sprobuje samej reguli pouzywac. zobaczymy czy bedzie szybciej.

No to w takim razie używałeś ich baaardzo niewiele. Weź sobie stoper do ręki i sprawdź start Opery bez włączonego klienta M2 a następnie zaimportuj kilka tysięcy wiadomości i zmierz ponownie. Różnice są zauważalne. Do tego potwierdzane to jest na forum opery. To samo tyczy się Tbirda.

Opery uzywalem bardzo dlugo, ale zrezygnowalem z niej ze wzgledu na brak pamietania tego co wprowadzam do formularzy na stronach i dlatego tez musialem zmienic program pocztowy;(

Innym rozwiązaniem jest także sprawdzenie TheBata Fiemonem.

o tym nie slyszalem- co to jest?

6

Odp: Długi start The Bat!

o tym nie slyszalem- co to jest?

Filemon to program, który pokazuje odwołuje się uruchomiony program.
http://www.sysinternals.com/Utilities/Filemon.html