1 (edytowany przez Cojak 2008-05-16 09:31:10)

Temat: Link do pliku na lokalnym serwerze

Witam!

Mam w sieci firmowej serwer, na którym znajdują się np. cenniki, które aktualizuję raz na czas. Informację o aktualizacji wysyłam użytkownikom w sieci podając najzwyczajniej nazwę ścieżki do pliku w niżej opisany sposób:

U:\Install\_Insert\cenniki\Cennik_detaliczny_2008-05-01.pdf

Niestety to rozwiązanie nie jest przez Bata kolorowane a tym samym zamieniane na link do pliku co jest sporym utrudnieniem dla jego odbiorców, gdyż muszą oni przejść całą ścieżkę od "Mój komputer", dysk, katalogi itp.

Wpadłem więc na pomysł by zamienić ścieżkę i teraz podaję:

file://SERVER\Serwis\Install\_Insert\cenniki\Cennik_detaliczny_2008-05-01.pdf

Teraz Bat pięknie koloruje link, ba nawet pojawia się komunikat o potencjalnym niebezpieczeństwie otwierania pliku przez inny program.

Niestety na tym się cała operacja kończy. Po kliknięciu na komunikat OK jest cisza. Jeśli podam nieprawidłową (celowo) ścieżkę program zgłasza taki błąd czyli wydaje się być na pozór wszystko w porządku ale nie jest.


W związku z powyższym mam pytanie, czy da się w jakiś sposób zamieścić link w treści listu odwołujący się do pliku na serwerze, gdzie po pierwsze wszyscy użytkownicy mają przymapowane takie same katalogi - więc nie ma tutaj problemu z różnymi ścieżkami. Po drugie uprawnienia do katalogów w tym przypadku mają osoby zainteresowane - więc tutaj także nie ma problemów z dostępem do plików etc.


TheBat! 3.99.3

2

Odp: Link do pliku na lokalnym serwerze

Aby ścieżka była klikalna musiałbyś użyć pliku txt2html.regexps (tworzy się go w folderze głównym programu). Przykłady linków klikalnych:

(?i)(skype:\s?)([\w]+)=<a href="skype:\2?call">\1\2</a>
(?i)(jabber\-im|jid|jabber)([\:\s]\s?)(.{0,30}?)([\w\-\.]+\@[\w\.]+)=<a href="xmpp:\4">\1</a>>\2\3\4
(?i)(icq[#:\s]?\s?)([\d]+)=<a href="http://www.icq.com/whitepages/cmd.php?uin=\2&action=message">\1\2</a>
(?i)(gg:[#:\s]?\s?)([\d]+)=<a href="gg:\2">\1\2</a>
(?i)(aqq:[#:\s]?\s?)([\d]+)=<a href="aqq:\2">\1\2</a>
(?i)(aim:\s?)([\w]+)=<a href="aim:goim?screenname=\2">\1\2</a>
(?i)(yahoo:\s?)([\w]+)=<a href="ymsgr:sendim?\2">\1\2</a>
(?i)(tlen:\s?)([\w]+)=<a href="tlen://chat\2">\1\2</a>