Temat: Dostepne hasło?

Dzień dobry,
XP SP2, Bat 3.99. Ku mojemu zdziwieniu (może niesłusznemu) odkryłem w katalogu C:\Documents&Settings...., plik POP.log o wadze > 300MB a w nim (po jego edycji) w piątym wierszu hasło do mojego zdawałoby się zaszyfrowanego konta. Faktem jest (nie wiem czy ma to związek), że konfiguracja konta nie wymusza na mnie po otwarciu programu podawanie hasła do odczytu poczty.
I tak:
1. Czy wielkość plików POP.log  > 300 MB i SMTP > 160 MB to normalne? (mam sporo pozostawionych załączników multimedialnych),
2. Czy to normalne, że każdy z dostepem do mojego komputera może w ten sposób poznać hasło do mojego konta?
Pozdrawiam
AM

2 (edytowany przez kemor 2008-07-10 20:00:34)

Odp: Dostepne hasło?

adaśmaj napisał/a:

Dzień dobry,
XP SP2, Bat 3.99. Ku mojemu zdziwieniu (może niesłusznemu) odkryłem w katalogu C:\Documents&Settings...., plik POP.log o wadze > 300MB a w nim (po jego edycji) w piątym wierszu hasło do mojego zdawałoby się zaszyfrowanego konta. Faktem jest (nie wiem czy ma to związek), że konfiguracja konta nie wymusza na mnie po otwarciu programu podawanie hasła do odczytu poczty.

[We właściwościach konta (kont) odznacz zapis protokołów do pliku ([Właściwości | Serwery | Zapis protokołu). Pliki *.log możesz usunąć.  Zapisu logów używa się awaryjnie tylko w przypadku jakiś kłopotów z wysyłką lub odbiorem poczty aby zdiagnozować problem z połączeniem. Standardowo jest ona wyłączona dla każdego konta. Zapis logów musiał być chyba już dawno włączony, stąd ta wielkość plików. Wielkość plików *.log nie ma związku z treścią wiadomości i załączników, są w nich zapisywane wszelkie komunikaty między programem a serwerami poczty, stąd podane w sposób jawny hasło do konta. Szyfrowanie programu nie ma z tym nic wspólnego, dotyczy ono plików i katalogów na dysku twardym a nie komunikacji programu z serwerem.

3

Odp: Dostepne hasło?

Dobry wieczór tym razem,
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź smile
AM