1

Temat: TB i kilka kont

Witam,

mam kilka kont w programie TB (v4.0.26) - czy jest możliwość, aby wszystkie konta miały jedną skrzynkę odbiorczą (tak jak jest to m.in. w outlooku)? Za dużo miejsca zajmują mi wszystkie konta w lewej kolumnie i chciałbym to jakoś zmienić - kiedyś pamiętam, że przy instalacji była możliwość ustawienia, czy każde konto ma być osobne, czy wszystkie razem w jednym folderze, ale teraz nie mogę tego nigdzie znaleźć.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam,
Adam

2

Odp: TB i kilka kont

Przenoszenie poczty z kilku kont do jednego folderu możesz wykonać za pomocą filtrów ustawionych dla każdego konta oddzielnie (lub filtrów wspólnych, które w Twojej wersji programu są już dostępne). Gorzej będzie z wysyłką, ponieważ musisz konto wysyłkowe ustawiać ręcznie albo musisz stworzyć takie szablony odpowiedzi i przekierowania, które na podstawie adresu odbiorczego w pierwotnej wiadomości będą ustawiały konto nadawcze.

To co chcesz zrobić raczej nie skończy się dobrze, ponieważ gromadzenie dużej liczby wiadomości w jednym folderze nie jest polecane (błędy zawsze mogą się pojawić, a dodatkowo występuje  fizyczne ograniczenie rozmiaru pliku bazy wiadomości do 2 GB). Foldery i możliwość sortowania poczty w The Bat! to jedna z jego zalet i warto z niej korzystać zamiast wrzucać całą pocztę do jednego worka.

P.S. The Bat! nigdy nie umożliwiał pracy w trybie jednej skrzynki odbiorczej dla wielu kont, tutaj Twoja pamięć Cię zawiodła.

3

Odp: TB i kilka kont

dzięki za odpowiedź

nie planowałem tak dokładnie wrzucać wszystkiego do jednego worka, tylko do folderów, ale w jednej skrzynce odbiorczej - po prostu za dużo miejsca mi zajmują te "drzewka" i chciałem to jakoś obejść.

Co do mojej pamięci, to tak mi się wydaje, ale oczywiście nie będę się upierać wink