1

Temat: Problem z odbieraniem poczty

Witam,

Mam dość "palący problem"

Posiadam maile z własna domena @myweb.net.pl założone w serwisie google.com. Na serwerach google wszystko naturalnie działa jak należy.
Problem zaczyna sie przy konfiguracji the bat!`a.
Po prostu wiadomości z adresu Sebastian.Klink@myweb.net.pl nie są pobierane, nie wiedzieć czemu ...


Ustawienia konta jakie stosuje :
nazwa konta : Sebastian Klink
adres e - mail :Sebastian.Klink@myweb.net.pl
organizacja : MyWeb

serwer do odbioru poczty (największy winowajca) : sebastian.klink.myweb.net.pl        również probowałem     pop.myweb.net.pl
serwer SMTP : smtp.myweb.net.pl

użytkownik :Sebastian.Klink
hasło : poprawne wink

No i wiadomości nie pobiera.

Dla czystej formalności dodam ze pop jest włączony na googlach....


Bardzo proszę o poradę mądrzejszych odemknie, poniewaz przeglądanie w przeglądarce 5 adresów e mail będzie bolączka nie do zniesienia..


Pozdrawiam,
Sebastian Klink

2

Odp: Problem z odbieraniem poczty

Nie napisałeś najważniejszego: jaki komunikat masz w logu dla tego konta?

3

Odp: Problem z odbieraniem poczty

Właściwie to nie ma komunikatu sytuacja wygląda następująco :

Konfiguruje konto/a
Przystępuje do sprawdzania poczty no i sprawdza poczte zakancza sprawdzanie poczty pokazując ze nie ma wiadomości odebranych (0).
Mimo iz przed 2 minutami wysłałem na to konto maila próbnego który jest widoczny na googlach.

Innymi słowy gdybym nie robił testów z wysyłanie/ odbieraniem maili nie miałbym podejrzeń że mi poczta nie działa....

4

Odp: Problem z odbieraniem poczty

jeżeli masz TB! v4 włącz w ustawieniach serwerów pełne logowanie protokołu POP3 do pliku i pokaż tutaj (uwaga na hasło)

5

Odp: Problem z odbieraniem poczty

Witam,

Odkryłem że The Bat! wygarnia mi błąd :

!2008-08-13, 07:16:28: FETCH - Serwer zgłasza błąd. Komunikat serwera: -ERR Login incorrect.

Tyle że ustawienia o które prosiłeś wyglądają tak :
http://images32.fotosik.pl/343/1035eb97a71e49cf.jpg


A z googli login wynika że login jest taki :
http://images34.fotosik.pl/344/2feaca89c046a57f.jpg

czyli login zarówno na the bat! jak i googlach jest jeden i ten sam sebastian.klink a mimo to według raportu to coś nie gra.

6

Odp: Problem z odbieraniem poczty

Może trzeba się logować pełnym adresem e-mail?

7

Odp: Problem z odbieraniem poczty

seb, dokładnie takie samo mam wrażenie
Klinku, ten screen pomógł ale chodziło o to co masz dostępne po rozwinięciu gałęzi "Serwery" (na przyszłość)

8

Odp: Problem z odbieraniem poczty

też nie działa

9

Odp: Problem z odbieraniem poczty

To może inaczej. Poczta jest na Gmailu jak mniemam. Ustawiłeś w konfiguracji konta odbieranie poczty przez POP3?
Zdaje się, że tam nie używa się własnych nazw serwerów POP3/SMTP, tylko (cytat z dość przejrzystej pomocy Gmaila):

Serwer poczty przychodzącej (POP3) - wymaga połączenia SSL:    pop.gmail.com
Użyj połączenia SSL: Tak
Port: 995

Serwer poczty wychodzącej (SMTP) - wymaga połączenia TLS:    smtp.gmail.com (użyj uwierzytelniania)
Użyj uwierzytelniania: Tak
Użyj funkcji STARTTLS: Tak (w niektórych klientach ta funkcja jest określona jako połączenie SSL)
Port: 465 lub 587

10

Odp: Problem z odbieraniem poczty

Dziękuje bardzo za rady i pomoc nie stety nadal nie przyniosły te działania rezultatu.

Sprawdziłem na innym koncie dla pewnosci ze to nie problemy z kontem kontakt@myweb.net.pl

ustawienia :
http://img143.imageshack.us/img143/765/94227796op1.th.jpg

Błąd :
2008-08-15, 12:43:37: FETCH - Odbiór poczty
!2008-08-15, 12:44:37: FETCH - Połączenie nie powiodło się

jeżeli trzeba będzie coś dosłać to proszę napisać co.