Temat: Awaria folderu, skasowanie inboxa, odzysk maili z EBB i BIN

Witam Szanownych Forumowiczów,

podobne wątki się już pojawiały, ale piszę w desperacji, bo może w międzyczasie coś się poprawiło.

Mam Gacka 3.60.07, z szyfrowaną bazą danych.
Ni stąd, ni z owąd, przy uruchomieniu Bata pojawił się komunikat o błędzie pliku, sugestia folder\maintenance, w której efekcie powstał plik bin. Mój inbox jest oczywiście pusty, choć na szczęście maile w podfolderach i pozostałych folderach zostały. Jestem stratą, nie ukrywam, załamany...

1. Czy jest jakaś szansa na odzyskanie wiadomości z Part0001.bin? (podmienianie nazw, wgrywanie plików do podmienionych folderów itd. nie daje żadnych rezultatów)
2. Skąd w ogóle biorą się takie błędy pliku z bazą wiadomości? (Bata używam od lat, nigdy czegoś takiego nie miałem, teraz też nie rzuciłem kompem, nie mam problemów z dyskiem itp.)
3. Jak tych błędów się ustrzegać na przyszłość?
4. Czy pod względem tego typu niespodziewanych i nieprzewidywalnych awarii "zwykłe" (nieszyfrowane) TBB są na swój sposób bezpieczniejsze?

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki i pomoc.

Pozdrawiam,
ciągle jeszcze nie wierząc w to, co się stało ;(

M.

2

Odp: Awaria folderu, skasowanie inboxa, odzysk maili z EBB i BIN

Niestety od ostatnich opisów na forum problemów z szyfrowaną bazą danych nic się nie zmieniło. Na twoim miejscu przywróciłbym co można z kopii bezpieczeństwa (powinna być w miarę regularnie robiona). Jeśli chodzi o powstawanie tych błędów to NIKT NIC NIE WIE. Błędy są i sami8 RITsi za dużo się nimi nie interesują. Według korespondencji z pomocą techniczną RITLABs wynika że jak brak kopii bezpieczeństwa to już twoje zmartwienie. Nie ma nawet mechanizmu odszyfrowania bazy by ewentualnie ręcznie przywrócić utracone wiadomości.

Jeśli chodzi o samo ustrzeganie się to najlepiej jest często robić kopię zapasową, dzielić wiadomości grupami i w miarę możliwości przechowywać je w oddzielnych folderach - można wykorzystywać automatyczną filtrację i np. alternatywne ustawiania kasowania by przenosić wiadomości według wieku do różnych podfolderów.

A moja chyba najlepsza rada: PISAC DO RITSOW. Maltretować i zarzucać tymi problemami - wtedy może zrozumieją jaka jest skala problemu.

3

Odp: Awaria folderu, skasowanie inboxa, odzysk maili z EBB i BIN

Dzięki.
Jak zwykle, mądry Polak po szkodzie ;(
Mam backup, ale z 2-3 mce opóźniony.

A tak na gorąco - czy jest jakaś prosta opcja automatycznych backupów (np. pierwszego i kolejnych plików inkrementalnych, np w danym folderze), tworzonych automatycznie, w tle, w ustalonym przedziale czasowym? Niestety w standardowych opcjach się na to nie natknąłem jeszcze.

Pzdr.

4

Odp: Awaria folderu, skasowanie inboxa, odzysk maili z EBB i BIN

Automatyczny bakup jest oczywiscie zaimplementowany w Terminarzu. W nowszych wersjach TB opcja jest dostępna w menu ustawień.