1

Temat: Terminarz + Ponowna filtracja wiadomości

Mam następujący filtr wspólny dla wiadomości przeczytanych:

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [A555E4E2.01C96F5D.455FF2CA.426869F6]
Name: Usunięcie\20wiadomości\20\20do\207\20dni
Filter: {\0D\0A\20`15`0`-256043200\0D\0A0`16`0`0\0D\0A0`16`1`5\0D\0A0`13`0`7\0D\0A}
MoveMessage folder \5C\5C\5CTrash
IsManual
IsActive
IsCheckRule
Ignore
endFilter

Przenosi on do wspólnego folderu kosz, wiadomości, które spełniają następujące warunki:
- mają przypisany kolor "Przechowuj do 7 dni"
- są przeczytane
- są nie zaparkowane
- o wieku większym od 7 dni.

Tworzę zadanie w terminarzu, jedyną operacją jest "Ponowna filtracja wiadomości":
- Użyta grupa filtrów: "Zdefiniowane przez użytkownika";
- Wybrane foldery: "Odebrane", "Wysłane" i "Kosz".
- Wybrane filtry: wyżej omówiony.

W folderach "Odebrane", "Wysłane" i "Kosz" znajdują się wiadomości spełniające warunki powyższego filtru.
Uruchamiam zadanie w terminarzu. Wszystkie właściwe wiadomości z folderu "Odebrane" zostały odfiltrowane. Ale tylko z tego folderu! Aby przefiltrować pozostałe foldery, muszę wywołać ręcznie filtry dla poczty przeczytanej (menu Folder -> Przefiltruj zawartość...).

Dlaczego ponowna filtracja wiadomości filtruje wiadomości jedynie z folderu "Odebrane"?

2

Odp: Terminarz + Ponowna filtracja wiadomości

Nie jestem pewien czy należy w tym filtrze włączać opcję Tylko filtracja ręczna. Spróbuj to zmienić i sprawdź wyniki.

Według mnie prawdopodobnie w samym filtrze także należy wskazać konta i foldery, dla których ma on działać. Wskazanie folderów w Terminarzu chyba nie wystarczy. Jak znajdę chwilę czasu, przetestuję filtr z Twoimi ustawieniami i dam znać co się dzieje.

3

Odp: Terminarz + Ponowna filtracja wiadomości

Zygmunt napisał/a:

Nie jestem pewien czy należy w tym filtrze włączać opcję Tylko filtracja ręczna. Spróbuj to zmienić i sprawdź wyniki.

Zmieniłem, sprawdziłem: bez zmian.

Zygmunt napisał/a:

Według mnie prawdopodobnie w samym filtrze także należy wskazać konta i foldery, dla których ma on działać.

Nie możliwym jest wskazanie na samym filtrze kont i dla każdego z nich z osobna folderów.
To jest filtr wspólny. Na zakładce "Dziel filtry z..." zaznaczyłem wszystkie konta pocztowe. Na zakładce "Foldery" (stosuj ten filtr dla wiadomości) wybrałem: "każdego folderu".

Zygmunt napisał/a:

Wskazanie folderów w Terminarzu chyba nie wystarczy.

W takim razie, do czego służy wybieranie (zaznaczanie) folderów w terminarzu?

PS.
Nie wiem, czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie, ale w oknie edycyjnym operacji "Ponowna filtracja wiadomości" (zatytułowanym "Wymuszona filtracja") jest drzewko "Wybrane filtry". W nim dwie gałęzie: "Filtry wspólne" i "Filtry użytkownika". Po rozwinięciu gałęzi "Filtry użytkownika" pojawiają się grupy filtrów: "Poczta przychodząca", "Poczta wychodząca" itd. Natomiast po rozwinięciu gałęzi "Filtry wspólne".... mam "n" grup o nazwie "Poczta przychodząca".
Drzewko te mniej więcej przedstawia się następująco:

- Filtry wspólne
  - Poczta przychodząca
    Filtry poczty przychodzącej
  - Poczta przychodząca
    Filtry poczty wychodzącej
  - Poczta przychodząca
    Filtry wiadomości przeczytanych, tutaj też znajduje się owy filtr wspólny, którego wybrałem.
  - Poczta przychodząca
    Filtry selektywnego pobierania
- Filtry użytkownika
  + Poczta przychodząca
  + Poczta wychodząca
  + Wiadomości przeczytane
  + Listy, na które odpowie...
  + Selektywne pobieranie ...

Zapomniałem dodać, że korzystam z najnowszej wersji TB! 4.1.11 Pro.
Ale zachowanie nie zmieniło się od wersji 3.x.

4

Odp: Terminarz + Ponowna filtracja wiadomości

Masz rację, że coś tutaj nie działa jak powinno i nie do końca można znaleźć sens w tych opcjach konfiguracji. Po ustawieniu Twojego filtru na jednym z kont zaczął on działać dla wszystkich folderów z wyjątkiem folderu Kosz. Na forum TBBETA było ostatnio kilka informacji o błędach filtrów wspólnych, ale takiego jeszcze nie opisano. Można zgłosić błąd autorom, zapewne za jakiś czas poprawią.