1

Temat: dwa połączenia - dwie konfiguracje

Witam.
Korzystam z 3 kont na IMAPie, głównie przez GPRSa w związku z tym synchronizację mam ustawioną głównie na "nagłówki i treść". Jednakże, raz na jakiś czas (przeważnie raz dziennie) podłączam lapka do sieci przewodowej i chętnie za jednym zamachem sciągnąłbym pełne wiadomości ze wszystkich tych kont? Jak do tego podejść? Makro? Wtyczka? Idealnie by było, gdyby dało się uruchomić bata z odpowiednim przełącznikiem - korzystam ze stacji dokującej więc mółbym sobie go wywoływać z automatu przy dokowaniu.
Oto co potrzebuje:
- zsynchronizować wszystkie konta
- sciągnąc całe wiadomości (mimo innych ustawień synchronizacji)
- skompresować wszystkie konta

Najlepiej jednym przyciskiem, lub jak pisałem wyżej odpowiednim wywołaniem bata. Wskaże mi ktoś światełko w tunelu? smile

2

Odp: dwa połączenia - dwie konfiguracje

Chyba tylko opcja /OP: z parametrem CLEARCACHE może być tu przydatna do kompresji folderów. Opcja /ADD ma wprawdzie najwięcej możliwości zmiany ustawień istniejącego konta z wiersza poleceń, ale praktycznie wszystkie dotyczą konta POP3.

Może warto spróbować sztuczki z podmianą plików konfiguracyjnych poszczególnych kont przed uruchomieniem programu i przywracaniem pierwotnych plików po jego zamknięciu? Są to pliki ACCOUNT.* w katalogu konta. Kiedyś bawiłem się w taką zamianę, ale do innych celów i częściowo się to udawało. Należałoby zatem ręcznie zmienić konfigurację kont, zamknąć program i zachować te pliki. To samo należałoby zrobić z zestawem plików powstałym dla "normalnej" konfiguracji. Podmiana zestawu plików to kwestia kilku wierszy poleceń.

3

Odp: dwa połączenia - dwie konfiguracje

Przyznam szczerze, że jest to rozwiązanie genialne w swej prostocie. smile