Temat: kopiowanie adresów

Przeinstalowałem Windowsa i zapomniałem zrobić kopie książki adresowej. Czy jest możliwość skopiowania wszystkich adresów z listów? Czy muszę to robić pojedynczo, każdy list z osobna?

2

Odp: kopiowanie adresów

Nie, nie musisz tego robić ręcznie. Jedyne co trzeba zrobić to utworzyć odpowiedni filtr dla wiadomości przeczytanych i przefiltrować każdy folder. Filtr sam doda odpowiednie adresy do domyślnej książki adresowej.

Jako warunek działania dla tego filtru ustaw Książka adresowa nie zawiera adresu nadawcy - po to by nie dublować w książce wpisów od tego samego nadawcy. Jako operację filtru wybierz Przechwyć adresy i na panelu konfiguracyjnym tej operacji wybierz jaki adres ma być wpisywany do książki (pewnie będzie to adres z pola From, bo zapewne chodzi Ci o dopisanie nadawcy do książki).

3

Odp: kopiowanie adresów

Dziękuję za tak szybka odpowiedz. Nie używałem jeszcze filtrów ale zaraz to sprawdzę. Korzystając z okazji. Mam jeszcze jeden dziwny problem. Tzn. mam skrzynkę na firmowym serwerze i jak jestem w pracy to wiadomości dochodzą i wychodzą ale jak jestem w domu to nic nie mogę odebrać ani nie wysłać. Czym to może być to spowodowane?

4

Odp: kopiowanie adresów

nemesis napisał/a:

... mam skrzynkę na firmowym serwerze i jak jestem w pracy to wiadomości dochodzą i wychodzą ale jak jestem w domu to nic nie mogę odebrać ani nie wysłać. Czym to może być to spowodowane?

Po prostu ten serwer jest tak ustawiony, że nie masz do niego dostępu spoza sieci firmowej. Zapytaj administratora czy może to dla Ciebie zmienić, chociaż ze względów bezpieczeństwa raczej tego nie zrobi.

5

Odp: kopiowanie adresów

Pytałem się admina i mam możliwość odbioru ale muszę skorzystać z serwera Microsoft Exchange Server. Jest taka możliwość ustawienia w The bat!?

6

Odp: kopiowanie adresów

Tak, The Bat! może działać jako klient MS Exchange. Warto poczytać w podręczniku na temat instalacji programu i konfiguracji nowego konta. Można także zmodyfikować istniejące konto, wybierając na zakładce Serwery odpowiedni typ serwera.