1

Temat: Ginące wiadomośći

Witam wszystkich

Mam taki problem z The Batem.

Pewnego dnia po włączeniu komputera okazało się że nie mam większośc starych wiadomości. Bardzo mi zależy na odzyskaniu ich ponieważ  nie miałem kopii zapasowej..


Bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję

Odp: Ginące wiadomośći

zoomer napisał/a:

Pewnego dnia po włączeniu komputera okazało się że nie mam większośc starych wiadomości. Bardzo mi zależy na odzyskaniu ich ponieważ  nie miałem kopii zapasowej..

Był jakiś komunikat błędu? Jesteś pewien, że nie włączyłeś sobie przypadkiem jakiegoś widoku?

Jeśli rzeczywiście coś się popsuło, to być może tylko plik indeksu... Pierwsze, co powineneś zrobić, to skopiować w bezpieczne miejsce pliki o rozszerzeniach .tbb. Następnie spróbuj je zaimportować (opcje / importuj).

Jeśli w katalogu z pocztą masz plik o rozszerzeniu .bin, to masz bardzo poważny problem - dość powiedzieć, że nie ma pewnej metody na zaimportowanie wiadomości z takiego pliku.

Problem najczęściej powstaje - jak wykazują opisy na różnych grupach i listach dyskusyjnych - jeśli korzysta się wyłącznie z katalogu "Odebrane". Zasadniczo powinien on być pusty, ściągana poczta automatycznie powinna być filtrowana do odpowiednich folderów.

3

Odp: Ginące wiadomośći

No właśnie tak jest że mam plik  "bin"  i co teraz zrobić ma on 300 mega a .tbb jakieś 30. Więc niema metody na odzyskanie wiadomości z tego pliku ?? i czy można się jakoś przez tym uchronić np. automatyczne kopie zapasowe. Pytam bo nie znam programu dobrze.

Odp: Ginące wiadomośći

zoomer napisał/a:

No właśnie tak jest że mam plik  "bin"  i co teraz zrobić ma on 300 mega

Na anglojęzycznej liście proponowano kiedyś taką procedurę:
- skopiować gdzieś PART0001.BIN, aby mieć kopię zapasową.
- utworzyć nowy katalog w TB!
- zmienić nazwę PART0001.BIN na PART0001.TBB
- zaimportować do utworzonego folderu PART0001.TBB za pomocą opcji "Narzędzia / Import wiadomości / Z bazy The Bat!"
Ale to pewnie nie zadziała.

Na jakimś rosyjskojęzycznym forum polecano skorzystanie z programu "tbb2mbx". Podobnym programem jest chyba "The Bat! Message Recovery" http://thebat.zetema.de/download_tools.html#backup.

Spróbuj także zmienić rozszerzenie tego pliku na .uue i otworzyć go w programie WinRar czy też WinZip.

Jest też program MailNavigator, który potrafi odczytywać pliki tbb. Zmień rozszerzenie pliku bin na tbb i spróbuj z niego skorzystać, choć nie wróżę sukcesu.

Podobno najlepsze rezultaty daje ręczna dłubanina, ale nie widziałem jeszcze tego pliku na oczy i nie wiem, jakimi zasadami się przy tej 'dłubaninie' kierować.

czy można się jakoś przez tym uchronić np. automatyczne kopie zapasowe. Pytam bo nie znam programu dobrze.

Metod na tworzenie automatycznych kopii zapasowych jest mnóstwo - od zapisywania każdej wiadomości przez filtr, poprzez uruchamianie operacji wykonywania kopii zapasowej przez Terminarz, aż do zewnętrznego skryptu archiwizującego. Na niemieckiej stronie podanej wyżej coś znajdziesz, na naszej zresztą chyba też.