11

Odp: szablon html

Witam,

Jestem dosc nowym uzytkownikiem The Bat - przenioslem sie na niego z Thunderbirda z ktorego funkcjonalnie i wygladowo bylem bardzo zadowolony jednak przy ilosci maili jaka mialem na dysku Thunderbird sie zbuntowal i je zaczal gubic - The Bat ogarnal.. ale..

Chce stworzyc szablony wiadomosci - teoretycznie wszystko jest dla mnie jasne i prostsze rzeczy bez problemu robie, ale gdy dochodze do wrzucania do wiadomosci informacji html - The Bat nie wspolpracuje.

Chce zrobic nastepujace rzeczy:
1. Oprzec wiadomosc na tabeli lub na divach, w ktorych beda znajdowac sie rozne elementy. Nigdzie nie znalazlem jak zrobic szablonowa tabele w html i jak umieszczac w niej poszczegolne elementy (obrazki, tekst itp). De facto nigdzie nie znalazlem jak wrzucic w wiadomosc (czy w template) jakiekolwiek znaczniki - <b>, <i>, <table>, <image> lub wsparcia css
2. Jak zrobic w tresci linka obrazek (to proste), ktory jest linkiem i po jego kliknieciu przenosi mnie na adres do ktorego prowadzi link? Np chce zrobic w tresci maila 'kliknij lubie to aby dolaczyc na FB'
3. Jak zrobic obrazkowe tlo w tresci maila? Cos jak htmlowe body background, na tle ktorego mozna pisac, a nie obrazek, ktory jest na "wierzchu" tekstu.

W ustawieniach programu jest wlaczone wyswietlanie jako html, wszystkie ustawienia templatow tez maja wlaczona opcje html. Pisanie w nich jednak <b> tekst </b> powoduje wyswietlanie znacznikow tekstu. The Bat w wersji 4.2.40

Prosze o pomoc bo powoli dochodze do wniosku ze wypasiony The Bat w ogole nie ma opcji pozwalajacych na przesylanie "ladnych" wiadomosci html.

Kalreg.

12

Odp: szablon html

Sądzę, że niewiele można zdziałać w kwestii "ładnych" wiadomości w formacie HTML. Edytor HTML ma kilka opcji, o które Ci chodzi (wstawianie obrazków jako tło, wstawianie tabel, wstawianie łączy), ale nie można w nim pracować posługując się kodem HTML. Wszystkie te funkcje edytorskie są ukryte pod przyciskami paska narzędzi dla edytora - patrz w podręczniku. Krótko mówiąc - jest to edytor "wizualny" i jeśli uda Ci się utworzyć szablon, który Cię zadowoli, wtedy możesz się nim posługiwać. Od doskonałości jest jednak daleko i nawet w wersji 5 nie ma aż tak wielu zmian w edytorze HTML.

13

Odp: szablon html

Dzieki za szybka odpowiedz, ktora jest bardzo cenna - oszczedzi mi poszukiwan innych rozwiazan i skupie sie na tym edytorku Wysiwyg. Slaba to opcja ale jesli nie ma lepszej to sie jakos ogarne. Gdybys jeszcze mogl mi podpowiedziec jak zrobic graficznego linka zamiast tekstowego to bym mial komplet informacji. Niestety w opcji insert jest albo image, albo link a link ma tylko tekst. Probowalem jako tekst linka zeby wczytywalo mi innego template'a (%QT(nazwa)) ktory zawiera obrazek ale niestety to nie dziala. Jak to rozwiazac?

Kalreg.

14

Odp: szablon html

Nie wiem czy jest to możliwe, ponieważ posługuję się HTML bardzo rzadko i dotychczas nie tworzyłem  bardziej wymyślnych szablonów. Jeśli uda mi się coś wymyślić, dam znać.

15

Odp: szablon html

Wstawianie obrazka z łączem jest prostsze niż myślałem (przynajmniej w wersji 5.x, ale w Twojej też powinno to działać). Wstaw obrazek, zaznacz go i następnie kliknij na przycisk Wstaw łącze. Wpisz tylko adres w pole URL i to wszystko.