Temat: filrt + makro przenoszenie załączników do nowej wiadomości

Witam,

Próbuję stworzyć filtr obsługujący pocztę wewnętrzną dla wysyłki zewnętrznej. Już tłumaczę. Część użytkowników w sieci ma konata @ w sieci wewnętrzej bez możliwości wysyłania maili w świat. Żeby im to umożliwić muszą wysłać maila na skrzynkę zbiorczą z adresem dobiorcy w temacie.
Na skrzynce zbiorczej zainstalowany jest bat. Posiada dwa konta: 1-do poczty wewnętrzej, 2-normalny. Jest na tej skrzynce stworzony filtr:

"Utwórz sformatowaną wiadomość w \\zbiorcza\Do wysyłki"

i mam takie makro tam:

%Text
%Account="zbiorcza"
%To="%OSubj"
%Subject="Jakaś stała treść - %OFromName"
%RcptConfirm
%ReadConfirm

Wszytsko działa ok. Listy są tworzone automatycznie i wysyłane. Ale... I teraz do rzeczy.
Jak zrobić żeby załączniki się też przenosiły do nowej wiadomości?
Kombinuję już od jakiegoś czas, ale makro to nie jest moja mocna strona.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pzdr
Daniel

2

Odp: filrt + makro przenoszenie załączników do nowej wiadomości

Zamiast tworzyć nową wiadomość, przeadresować wcześniejszą przychodzącą.

3

Odp: filrt + makro przenoszenie załączników do nowej wiadomości

Ale przeadresowując chyba raczej nie mogę podstawić adresu wpisywanego pierwotnie w tytuł, a w tytuł wstawić nazwisko nadawcy listu pierwotnego? Czy może jednak mogę?

4

Odp: filrt + makro przenoszenie załączników do nowej wiadomości

No tak:
Przekaż wiadomość

5

Odp: filrt + makro przenoszenie załączników do nowej wiadomości

Dodam tylko, że przy filtrze przekazującym wiadomość wymagane jest podanie odbiorcy - w przeciwnym wypadku The Bat! sygnalizuje błąd. Aby filtr był uniwersalny, wystarczy na panelu konfigurującym operację przekazywania wiadomości w filtrze wpisać dowolny tekst w pole Przekaż wiadomość do, oraz do szablonu dodać makro czyszczące ten wpis i wstawiające właściwego odbiorcę z pola Temat.

Szablon powinien mieć zatem postać następującą:

%Text
%Account="zbiorcza"
%To=""%To="%OSubj"
%Subject="Jakaś stała treść - %OFromName"
%RcptConfirm
%ReadConfirm

Oczywiście, najlepiej działa to dla wiadomości czysto tekstowych, ale chyba o takie tu chodzi. Zapewne problem odpowiedzi na takie listy i przekazywanie ich do właściwych odbiorców również został jakoś rozwiązany (a może odpowiedzi nie są wymagane?).

6

Odp: filrt + makro przenoszenie załączników do nowej wiadomości

No i super! o to chodziło! Dzięki wielkie.

A co do zwrotnych maili. Wręcz przeciwnie, odpowiedzi są oczekiwane. i skoro juz poruszyłeś ten temat, to...
Czy jest możliwość zastąpianie recznych filtrów: jesli w temacie jest Jan kowalski to przeadresuj na jan.kowalski@wewnetrzna.siec, jakimś makro?
Miałby niby z automatu porównywać zawarotść tematu, który powinien składać się 'jakiegos tekstu - jan Kowalski' i przeadresowywac na danego maila np z ksiazki adresowej?

7

Odp: filrt + makro przenoszenie załączników do nowej wiadomości

Automatyczne przekazywanie odpowiedzi do właściwego adresata na innym koncie da się chyba zrobić za pomocą podobnego mechanizmu filtrowania. Zastanowię się nad wydobyciem właściwego adresu z tematu - nie powinno być problemów jeśli w sieci wewnętrznej macie ustalony jednolity sposób tworzenia adresów e-mail. Jak coś wymyślę - dam znać.

8

Odp: filrt + makro przenoszenie załączników do nowej wiadomości

tak, jest jednolity. pierwsza litera imienia + naziwsko: jkowaliski@wewnetrzna.domena. ale jesli trzeba bedzie zmienic na cale imie+nazwisko to nie bedzie problemu. jestem na etapie wdrazania nowych rozwiazan wiec jest to temat otawrty.

Dziekuje za wsparcie.

9

Odp: filrt + makro przenoszenie załączników do nowej wiadomości

Jeżeli nie jest to tajemnica to ja mam pytanko:
dlaczego tak? Nie chodzi o tworzenie użytkowników w sieci wewnętrznej tylko takie skomplikowanie odbioru/wysyłki poczty.

Dziwi mnie poprostu struktura wdrożenia.

10

Odp: filrt + makro przenoszenie załączników do nowej wiadomości

Odpowiedz jest prosta. Chodzi o kontrolę i bezpieczństwo.
Do tej pory jeżeli osoba chciała wysłać maila musiała wypełnić druczek i wszystko wysyłała jedna osoba odpowiedzialna za wysłkę. Teraz ma być zrobione tak, że wysyłający nie będzie wypełniał druczku, tylko będzie tworzyć sam list natomiast, 'oparator' (tak go sobie nazwijmy) jest odpowiedzialny za przejżenie każdego maila i wyłapanie bubli. i tak samo z wiadomościami zwrotnymi. Wszystkie idą na skrzynke ogólną i rozsyłane są do poszczególnych osób. Tutaj może to już isć z automatu. I nie musi być przeglądane przed wysłaniem. natomiast kopia musi byc na skrzynce głównej. Chodzi tu o dział handlowy, w którym - jak to w takim dziale - przewija się dużo osób. Poprostu - zasada ograniczonego zaufania. takie wytyczne od szefostwo, nie mnie oceniać czy słuszne.