Temat: Przymierzanie się do zakupu thebat-pytanie

Chciałbym zakupić program the bat. Mam jednak pare pytań.

Jaka jest różnica między wersją home a proffesional?
Czy pójdzie na windows 7?
Czy jak zakupie licencje to na jaki jest ona czas?

2

Odp: Przymierzanie się do zakupu thebat-pytanie

1. http://ritlabs.com/en/products/thebat/diff.php
w skrócie Home nie można używać do celów zarobkowych (firma) oraz nie ma tam opcji szyfrowania bazy wiadomości. nie otrzymujesz też dodatkowej licencji na TheBat! Voyager

2. tak. sprawdź wersje testową przed zakupem, po to ona jest :-)

3. licencja jest bezterminowa. jeżeli chodzi o aktualizację to na 100% będzie działać z każdą kolejną wersją 4.2.xx, na 50% z 4.xx, a na pewno NIE będzie działać gdy wyjdzie wersja 5.xx

Mam nadzieję, że pomogłem :-)

3

Odp: Przymierzanie się do zakupu thebat-pytanie

Ja miałbym następujące pytanie:
mam w pracy The Bata Prof. wer. 3.65.03, wersja dosyć leciwa.
Czy jeśli zainstaluje najnowszą stabilną wersję tj. 4.2.23 to będzie na 100% działać (legalnie)?

4

Odp: Przymierzanie się do zakupu thebat-pytanie

Kiedyś firma Ritlabs podała informację, że licencje na v3 zakupione przed 20 listopada 2008 działają jedynie z wersjami 4.0.x, a licencje zakupione po tej dacie obejmują także serie 4.1.x. Twoja licencja zatem nie będzie obowiązywać dla najnowszych wersji programu.

5

Odp: Przymierzanie się do zakupu thebat-pytanie

to i ja się podłączę. Mam licencję do wersji 4.1 a chcę się przesiąćś na 4.2. Musze od nowa wykupić pełna licencję czy jest po prostu jakaś aktualizacja?

6

Odp: Przymierzanie się do zakupu thebat-pytanie

Wykupujesz aktualizację.

7

Odp: Przymierzanie się do zakupu thebat-pytanie

Witam,
testuję teraz TB i tez nachodzi mnie chęć na zakup licencji. Czy ktoś ma jakieś nowe informacje na temat zmian w sposobie licencjonowania (licencja na wersje czy licencja na okres czasu)?
Którą wersję wybrać - Home czy Prof? Program do użytku w domu, kilka kont pocztowych do obsługi i chyba raczej na pewno nie będę potrzebował szyfrowania danych.
Przyznam, że kwota c.a. 150zł za licencję zmusza mnie do zastanowienia czy warto płacić ponownie, np. za 2 lata lub do nowej wersji, np. wersji 5.x, która być może wyjdzie niedługo... Jakoś te płacenie okresowe mi nie pasuje, chyba że, tak
jak ktoś pisał w innym wątku, jeśli nie płacisz to nie masz nowej aktualizacji, ale posiadana wersja działa bez ograniczeń. 
Jakie macie sugestie w tych sprawach?

8

Odp: Przymierzanie się do zakupu thebat-pytanie

Nie ma żadnych nowych informacji jeśli chodzi o zasady licencjonowania wersji 5.x. Do pełnej gotowości produktu do celów komercyjnych również jeszcze daleko, cały czas testowane są kolejne wersje alfa (obecnie 76). Sądzę, że dla obecnych użytkowników wersji 4.2.x firma zapewni jakieś rabaty przy przejściu na 5.x, ale to tylko moje przypuszczenie (sam także kupuję licencję). Poza tym - wersje dotychczasowe będą działać dożywotnio, i chyba to samo będzie obowiązywać dla kolejnych 5.x.

Jeżeli chodzi o istotne różnice między Home i Professional, dotyczą one możliwości komercyjnego wykorzystania, szyfrowania danych i używania przenośnej odmiany programu (Voyager). Dla takiego użytkowania jak przewidujesz wersja Home będzie zapewne wystarczająca.

9

Odp: Przymierzanie się do zakupu thebat-pytanie

To dobra wiadomość, że opłacone wersje będą dożywotnie.. smile mam nadzieję, że bez względu na ilość instalacji, np. po reinstalacji systemu lub do "odnowienia" programu jako takiego...
Mam jeszcze 25 dni ewaluacji, więc mam nadzieję, że sprawdzę go ile dam radę i przemyślę wątpliwości..

Dzięki za super szybkie odpowiedzi smile

Pozdrawiam!