1

Temat: Przekroczyles 2GB i koniec

Uzywam Nietpoerka od lat, odkad chyba pamietam. Ale czegos takiego jeszcze nie widzialem.
Dzis sciagalem poczte, bylo tego z 200MB. Nic nadzwyczajnego w mojej pracy.
Przy kolejnym sciaganiu poczty wywalil komunikat, typu "folder Odebrane przekroczyl 2GB, zrob porzadki w folderach i cos tam"
Pousuwalem szybciutko zbedne wiadomosci i dalem mu "Porzadki w folderach" (bez usun ze starych/zbednych wiadomosci"

Mielil i mielil. Po zakonczeniu operacji okazalo sie, ze nie mam nic. Sciagnalem w miedzyczasie poczte i tym sposobem mam tylko 3 maile. Zwariowalem.
Malo tego, filtr na jednym z katalogow, ktory pokazuje mi tylko zaparkowane twierdzi, ze mam ich 5 a w Odebranych sa 3. Tych 5 jest zupelnie innych niz te 3....

Co sie dzieje w folderach.
w Inboxie mam takie pliki http://www.roth.poznan.pl/inbox.gif
W trashu: http://www.roth.poznan.pl/trash.gif

Probowalem ten bck z Trasha zaimportowac przez import wiadomosci, ale mnie olal (skopiowalem go do osobnego folderu i nadalem rozszerzenie tbb). Byc moze dlatego, ze to byly usuniete wczesniej wiadomosci (choc nie wiem po co, skoro Kosz mam pusty).

Zabieram sie za ten 2GB plik, ale juz bez nadziei sad Mozecie cos poradzic?

Ktos gdzies tu na forum pisal, ze to wina korzystania z jednego folderu Oderbane. Ze ten folder powinien byc w zasadzie pusty. Totalnie tego nie rozumiem. Mam mase maili dziennie, wiec nie mam pojecia jak i po co wiadomosci mam przerzucac po rozmaitych folderach. Moze ktos mnie oswiecic?

I jeszcze jedno: jak najlepiej backapowac sobie Bata?
Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

2

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Najpierw przeczytaj zasady i się zastosuj. Później będziemy biadolić nad twoim problemem.

3

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Bat ver. 3.62.07, System XP home SP2, procesor 13 Centrina, 500MB RAM. Zadnych dodatkowych aplikacji podczas pracy z programem, poza Firefoxem smile
Zmiana z bck na tbb i import pomogla, chyba.
Zastanawiam sie jednak, jak dalej pracowac z tym programem.

4

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

eM napisał/a:

Zastanawiam sie jednak, jak dalej pracowac z tym programem.

Nie zastanawiaj się. pracuj normalnie - pamiętając, że jest ograniczenie 2 GB na plik z pocztą.

5

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Sprawa jest prosta i już kilka razy opisywana, jak nie tu to na liście dyskusyjnej. Njaprostszą metodą ułatwienia sobie pracy, gdy mamy dość dużą liczbę korespondencji to filtracja przychodzących wiadomości do różnych folderów (to samo tyczy się zresztą archiwizacji, która powinna być wykonywana np poprzez alternatywną metodę usuwania wiadomości z folderów). W sumie każdy przecież ma jakieś tam zasady, które może rozwinąć na przychodzące wiadomości. Jeżeli się nie widzi możliwości prostych filtracji po nazwach korespondentów, tematach itp to można przejśc do bardziej szczegółowych, trudniejszych filtrów. Jednym z nich może być prozaiczne podzielenie przychodzących wiadomości na okresy dnia (wybieram dzień bo widzę, że przy 200MB poczty w jednej sesji to baza może się rozrosnąć jednego dnia dość szybko) np. wybierasz sobie w filtrach że wiadomość ma być filtrowana po wybranym nagłówku Date i wpisujesz interwał godzinny [zapewne regexp ci się przyda] - tworzysz tyle filtrów na ile chcesz poszatkować swoją korespondencje i tyle samo tworzysz nowych folderów, które będą gromadziły te wiadomości. W takim założeniu możesz sobie rozbić wiadomości np. w odstępy 2h. Będziesz miał mniejsze foldery, TB będzie szybciej wyświetlał listę wiadomości i samo gromadzenie wiadomości powinno być znacznie bezpieczniejsze.

Zobaczymy co Krzysiek powie, bo z tego co pamiętam to on też miał astronomiczne jak dla mnie ilości wiadomości (AFAIR raz widziałem 400MB).

6

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Dziekuje za odpowiedz. Problem rozwiazalem, na szczescie. Ale tymczasowo.
Wlasnie kluczowa sprawa bedzie inteligentna praca z taka iloscia wiadomosci i adresatow.
Troche to dla mnie zawile, bo nie mam pomyslu na ilosc i rodzaj dodatkowych folderow, zeby nie oszalec po dwoch dniach pracy.
Bede wdzieczny za wszelkie opinie, jak to u Was w praktyce wyglada.

Czy dobrze rozumiem, ze istota tej operacji jest to, aby odciazyc folder Odebrane? A co jesli inny, nowy osiagnie 2GB? Sytuacja rowniez sie powtorzy?

7 (edytowany przez apoc 2005-11-03 12:22:57)

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Witam,

A czy przypadkiem problem nie dotyczy systemu plików? Nie napisałeś czy używasz FAT (a takie mam podejrzenie) - jeśli tak, to ograniczenie wielkości KAŻDEGO pliku to 2GB. Przy NTFS problem znika. Podaj więcej informacji o systemie, pozdrawiam, MZ.

8

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

NTFS u mnie jak najbardziej. Nie wiem jakie jeszcze szczegoly moglbym podac?

9

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Hmmmm... sprawa jest interesująca, a swoją drogą nie mogę sobie wyobrazić, dlaczego na etapie projektowania TB! taki problem nie został przez programistów przewidziany (od razu przypomina mi się, że ponoć 640KB pamięci starczy na zawsze każdemu;-)? Jeśli duża baza wiadomości powstaje przez pobieranie wiadomości z dużymi załącznikami (bo ciężko wyobrazić mi sobie, że te 200MB dziennie to wiadomości czysto tekstowe -  ale moja wyobraźnia już raz dzisiaj zawiodła...), to być może, poza filtracją i szatkowaniem na mniejsze porcje, jakimś sposobem na odsunięcie w czasie nieuniknionego okaże się trzymanie załączników w folderze zamiast w treści wiadomości? Sam nie wiem, co o tym myśleć, pozdrawiam, MZ.

10 (edytowany przez eM 2005-11-03 13:54:35)

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Nie wiem jak na to sie zapatrywac, czy od strony systemu czy tylko konfiguracji programu.
Gdyby wziac tylko pod uwage konfiguracje programu, to wychodzi mi, ze min 50 dodatkowych folderow musialoby sie pojawic, bym mogl jakkolwiek orientowac sie w korespondencji.
I teraz nowe foldery jako podfoldery Odebrane beda wplywac na wielkosc glownego folderu, czy tworzyc je na tym samym poziomie co Odebrane?
Do tego 50 filtrow - da sie je jakos prosto backupowac?
W sumie calosc delikatnie mnie przeraza. Ma ktos jakies rozsadne pomysly?...