1

Temat: Filtrowanie odbiorcy

Witam wszystkich ... Jest to mój pierwszy post na tym Forum.

Jestem w tej chwili w fazie testu The Bat i zastanawiam się nad jego zakupem, ale natknąłem się na kilka problemów.

Mam problem z Filtrem, który ma za zadanie wychwycić sytuację w której wysyłam sam do siebie pocztę.
Chodzi mi o wychwycenie sytuacji w której wysyłam pocztę tylko na swój adres i wtedy wiadomość ma być usunięta z folderu wysłane.
Jeżeli użyję pierwszej z poniższych reguł to Filtr zadziała, ale usunie też wiadomości które są wysłane również do innych adresatów. Drugi Filtr nie wyzwala się.
Proszę o pomoc. Ciekawi mnie dlaczego Filtr działa dla pola Nadawca jest pitgal@poczta.onet.pl, a nie działa dla Odbiorca jest pitgal@poczta.onet.pl

Poniżej obydwa Filtry...

Ten działa

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [16D577F2.01CAC1C3.7927DE85.10B4709E]
Name: pitgal@poczta.onet.pl
Filter: {\0D\0A\20`0`4`pitgal@poczta.onet.pl\0D\0A0`1`0`pitgal@poczta.onet.pl\0D\0A}
Delete
IsActive
Ignore
endFilter

a ten nie działa

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [30B0CDFE.01CAC1C3.45495656.15AB8BB3]
Name: pitgal@poczta.onet.pl
Filter: {\0D\0A\20`0`4`pitgal@poczta.onet.pl\0D\0A0`1`4`pitgal@poczta.onet.pl\0D\0A}
Delete
IsActive
Ignore
endFilter

2

Odp: Filtrowanie odbiorcy

W pierwszym filtrze masz warunki Nadawca jest adres AND Odbiorca zawiera adres. Kwalifikator jest oznacza, że dane pole nagłówka musi być literalnie takie jak użyty argument. Kwalifikator zawiera ma szersze znaczenie, bowiem dopuszcza obecność innego tekstu w badanym polu.

W drugim filtrze w obydwu warunkach użyłeś kwalifikatora jest. Skoro ten filtr nie chce działać, to znaczy, że oprócz podanego argumentu w którymś polu występuje dodatkowy tekst. Sprawdź co widzisz w nagłówkach wiadomości w polach Nadawca i Odbiorca i porównaj z filtrem, wtedy prawdopodobnie będzie jasne dlaczego taki filtr nie działa.

Radzę jednak użyć prostszego filtru w grupie filtrów poczty wychodzącej. Nie musisz w nim sprawdzać pola nadawcy, bo zawsze będzie w nim Twój adres. Wystarczy sprawdzić, czy pole Odbiorca zawiera taki wpis jakiego używasz do adresowania wiadomości do samego siebie (czyli użyć np. kwalifikatora jest Imię Nazwisko e-mail)

3

Odp: Filtrowanie odbiorcy

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź... W sumie to rozwiązałem ten problem tak, że poczta którą do siebie wysyłam nie przechodzi w ogóle przez serwer pocztowy ;-)... Skorzystałem z funkcji terminarza, który wyzwala co 5 s filtrowanie wiadomości... Dzięki filtrom i folderom wirtualnym i korzystaniu z funkcji brudnopisu uzyskałem w The Bat funkcjonalność listy zadań do wykonania z zachowaniem historii zmian i z możliwością edycji tych wiadomości ze sprytnym mechanizmem uaktualniania danego zadania.

4

Odp: Filtrowanie odbiorcy

Ciekawe jest to co piszesz. Jeśli możesz, podaj więcej szczegółów Twojego rozwiązania - sądzę, że inni użytkownicy na tym skorzystają.