1

Temat: Jak wyłączyć potwierdzenie odbioru?

Witam,

Zauważyłem, że czasami samo (albo ja nie zauważam?) bo odebraniu e-maila wysyła się potwierdzenie odbioru do nadawcy. Jak to wyłączyć? Nie chcę nigdy wysyłać takiego potwierdzenia.

Pozdrawiam

2

Odp: Jak wyłączyć potwierdzenie odbioru?

W konfiguracji konta masz pozycję Potwierdzenie przeczytania. Możesz tam zredagować treść potwierdzenia i sposób jego wysyłania - szerszy opis znajdziesz w podręczniku.

3

Odp: Jak wyłączyć potwierdzenie odbioru?

Dzięki o to chodziło!

4

Odp: Jak wyłączyć potwierdzenie odbioru?

Witam,
żeby nie tworzyć nowego wątku - pytanie odwrotne:
włączyłem żądanie potwierdzenia dostarczenia/przeczytania wiadomości (w oknie nowej wiadomości w Opcjach lub na pasku stanu), ale za każdym razem muszę je włączać od nowa. Gdzie mogę ustawić to/zapamiętać, żeby przy każdym tworzeniu wiadomości (nowej i odpowiedzi) opcje te były włączone zawsze (nie zawsze o tym pamiętam, a są dla mnie ważne)? Mam skonfigurowane 3 konta i tylko w jednym muszę włączać każdorazowo, a w pozostałych jest to ustawione. Wysyłałem wiadomości z tymi ustawieniami, ale nie chce się ta konfiguracja zapisać.
Wersja Bat'a 4.2.36.4.

Pozdrawiam!

5

Odp: Jak wyłączyć potwierdzenie odbioru?

Żądanie potwierdzenia przeczytania / odbioru możesz włączyć na stałe na panelu konfiguracji konta w sekcjach Szablony | Nowa wiadomość i Szablony | Odpowiedź. Dla nowej wiadomości włącza się po prostu odpowiednią opcję na panelu, natomiast dla odpowiedzi trzeba zmienić szablon. W szablonie musisz dopisać makro %ReadConfirm. Polecam podręcznik, a w nim rozdział Zarządzanie wiadomościami | Priorytet i potwierdzenia .

6

Odp: Jak wyłączyć potwierdzenie odbioru?

Zadziałało, dzięki!
Przeglądałem podręcznik i głównie znalazłem tam o wysyłce potwierdzeń i o jednorazowym włączeniu tych opcji. Ale teraz jest OK.
Dzięki za szybkość!

7

Odp: Jak wyłączyć potwierdzenie odbioru?

Masz rację, że w podręczniku nie jest to opisane wprost. W następnym wydaniu poprawię ten rozdział.