Temat: Makro tworzy pusty katalog. Możliwe czy wydumane?

Czy istnieje możliwość, aby w filtrze poczty przychodzącej, ustawić makro tworzące pusty katalog o nazwie którą wskaże wyrażenie regularne? (  np: \Inbox\%SetPattRegexp="(?imU-s)\sszukany_tekst:\s(.*)$"%RegexpMatch(%OText)\  )

2

Odp: Makro tworzy pusty katalog. Możliwe czy wydumane?

Niestety, utworzenie pustego folderu nie jest w taki sposób możliwe. The Bat! może utworzyć nowy folder tylko przy operacji przenoszenia, kopiowania lub tworzenia nowej wiadomości - ale wtedy nie będzie on pusty.

P.S.
Można zastosować pewien trick z opcją wiersza poleceń, za pomocą której oczyści się folder utworzony przy okazji kopiowania wiadomości. Filtr powinien wówczas zawierać dwie operacje. Pierwsza to kopiowanie wiadomości do folderu o nazwie określonej przez wyrażenie regularne:

\\KONTO\Inbox\%SetPattRegexp="(?imU-s)\sszukany_tekst:\s(.*)$"%RegexpMatch(%OText)

Druga operacja  to uruchomienie programu zewnętrznego (czyli w tym wypadku The Bat! z odpowiednim wierszem poleceń). Oczyszczenie folderu w Twoim przypadku następuje za pomocą następującego polecenia (musisz wstawić poprawną ścieżkę do programu):

"C:\Program Files\The Bat!\thebat.exe" /OP:EMPTY:\\KONTO\Inbox\%SetPattRegexp="(?imU-s)\sszukany_tekst:\s(.*)$"%RegexpMatch(%OText)

Oczywiście, musisz tego filtru używać ostrożnie (tylko raz, aby utworzyć folder), ponieważ usuwa on wiadomości z utworzonego folderu.

3

Odp: Makro tworzy pusty katalog. Możliwe czy wydumane?

Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie będę mógł zastosować tego tricku. (Ponowne uruchomienie filtra wyczyści istotne wiadomości z foldera).

4

Odp: Makro tworzy pusty katalog. Możliwe czy wydumane?

Opisz dokładniej, jeśli możesz, co chcesz w ostatecznym efekcie uzyskać. Być może uda się znaleźć sposób na zablokowanie tego filtru po pierwszym użyciu. Jeśli do folderu tworzonego przez filtr mają trafić jakieś wiadomości, to być może nie trzeba stosować drugiej operacji (czyli oczyszczania folderu).