Temat: krzaczki zamist tekstu

Posiadam wersję 3.0.2.10 i niektóre wiadomości przychodzą normalne tzn z polskimi znakami diakrytycznymi a inne w ich miejsce mają krzaczki i inne nieczytelne znaki . próbowałem różnych kodowań ale niestety nie przynosi to żadnego rezultatu.

2

Odp: krzaczki zamist tekstu

Sugeruję, abyś podrzucił tu w całości (nagłówki plus treść) jakąś próbkę takiego wykrzaczonego maila.

3

Odp: krzaczki zamist tekstu

Oto treść penego maila przekopiowana


Witaj
Pamiętaj, şe wszystkie automatyczne e-maile dotyczące przebiegu Twoich transakcji na Allegro i w Sklepach zawierają w nagłówku Twoje imię i nazwisko. Dotyczy to powiadomień o złoşonych przez Ciebie ofertach, przebiciu Twojej oferty, dokonanych przez Ciebie zakupach "Kup Teraz!", wygranych przez Ciebie licytacjach oraz powiadomień z procesu zapłaty przez Płacę z Allegro. Jeśli otrzymasz takie powiadomienie niezaadresowane imiennie do Ciebie, nie odpowiadaj na nie.

Gratulacje! Kupiłeś przez Kup Teraz

Nazwa
FILTR WODY 10" 1cal + GRATISY + 3 WKŁADY !!! (numer 1064510308)
Cena Kup Teraz
29,90 zł za sztukę
Liczba kupionych sztuk
1
Kwota za kupione przedmioty
29,90 zł
Koszt przesyłki pokrywa
KupujÄ…cy
Opcje dostawy
Paczka pocztowa ekonomiczna: 11,00 zł
Paczka pocztowa priorytetowa: 13,00 zł
Przesyłka kurierska: 17,00 zł
Przesyłka kurierska pobraniowa: 20,00 zł
OdbiĂłr osobisty
Formy płatności
Zwykły przelew (płatność z góry), Płatność przy odbiorze, [] Płacę z Allegro.

Dane SprzedajÄ…cego a-term (3137):




Ponişej znajdziesz wiadomość od Sprzedającego. Kliknij, aby ją przeczytać.


°    ZapĹ‚ać teraz lub przy odbiorze – wypeĹ‚nij formularz i poinformuj SprzedajÄ…cego o sposobie zapĹ‚aty i dostawy.


Przydatne informacje
°    Po zakoĹ„czeniu transakcji warto wystawić Kontrahentowi odpowiedni komentarz.
°    Po otrzymaniu zakupionego przedmiotu podziel siÄ™ swojÄ… opiniÄ… w serwisie Cokupić.pl.

Oto wiadomość dołączona przez Sprzedającego
DziÄ™kujemy  za dokonanie zakupu w naszym sklepie.

Zakupiłeś 1 przedmiotu: FILTR WODY 10" 1cal + GRATISY + 3 WKŁADY !!!.

!!! UWAGA !!! WYSYŁKA !!!

Kurier SIÓDEMKA lub DPD Polska : czas realizacji wysyłki przez DPD Polska to 48 godzin. Przesyłki SĄ UBEZPIECZONE. Okres rozptrywania reklamacji to 48 godzin. Na stronie www.siodemka.com lub www.dpd.com.pl moşna śledzić kaşdą wysyłkę.

4

Odp: krzaczki zamist tekstu

Z tego co widzę, wiadomość ma kodowanie UTF-8. Czy wybierałeś w The Bat! takie kodowanie? Nie pamiętam jak Twoja wersja radzi sobie z Unicode, być może niezbyt dobrze i stąd takie krzaczki.

5

Odp: krzaczki zamist tekstu

W The Bat ! mam wybrane kodowanie central european a na liście nie widzę kodowania o którym piszesz

6

Odp: krzaczki zamist tekstu

xywameg napisał/a:

W The Bat ! mam wybrane kodowanie central european a na liście nie widzę kodowania o którym piszesz

Włącz to kodowanie.
The Bat! > Opcje > Konfiguracja > Inne > Tabele kodowania

7

Odp: krzaczki zamist tekstu

Nie mam tego kodowania w Tabelach kodowania. Jedyne kodowania na "U" to Ukrainian