Temat: Nowy BAT 5.0

Witam.

Mam nietypowe pytanie. W związku z tym że nowy Bat ma wyjść w przeciągu 2 miesięcy (tak słyszałem) uprzejmie zapytuję, czy orientuje się ktoś może jak wygląda kwestia licencji? Znajomy chce kupić Bata ale nie wiem czy powinien czekać aż wyjdzie nowy czy będzie możliwość update do wersji 5 dla posiadających wersję 4.X co umożliwiłoby mu zakup programu już teraz.

Dziękuję za pomoc.
A.

2

Odp: Nowy BAT 5.0

Wszystko co wiadomo na temat nowej wersji programu jest opisane na stronie głównej w notce http://thebat.pl/?itemid=590. Prawdopodobnie dokładne zasady licencjonowania nie zostały jeszcze ustalone. Z informacji podawanych bardzo oszczędnie przez autorów wynika, że nabywca licencji nabywa prawa do aktualizacji przez określony czas. Jeżeli nie odnowi licencji, będzie musiał pozostać przy starszej wersji. Jak będzie naprawdę? - tego raczej nie wie nikt z osób postronnych.

Jeżeli chodzi o termin udostępnienia wersji 5.0 to nie byłbym optymistą. Nie wiem skąd masz informację o tym że może to być już za dwa miesiące, ale ja w to nie wierzę, znając stan prac nad programem, który nie wszedł jeszcze w fazę wersji beta udostępnianej publicznie. Sądzę, że realny termin to raczej pół roku lub więcej, bo tyle jest błędów w wersji alfa (obecnie ma ona numer 5.0.0.85).

3

Odp: Nowy BAT 5.0

Witam!
     Licencjonowanie nowej, 5 wersji TheBat! już nareszcie ustalone.
     Jeszcze w roku 2010, w ostatnim tygodniu, pojawiła się u dystrybutorów TheBat! możliwość wykupienia upgrade licencji (z wersji 4.2.40 do wersji 5.x.x → 6.0.99), z 30% upustem. Jest to zgodne z informacją ze strony producenta. Jednak do końca 2010 roku nie wprowadzono na stronach internetowych dystrybutorów odpowiednich ofert do takiego upgrade licencji. Można tymczasem taki upgrade zamówić mailem - jeśli ktoś chce. Upgrade kosztuje mniej niż np. pomyłkowe wykupienie licencji jak dla nowych użytkowników ;-)
     Po wykupieniu upgrade licencji (lub wykupieniu nowej) TheBat! można zacząć instalować i testować najnowsze wersje beta. Prosiłbym tutaj o komentarze dotyczące nowej wersji. Przewidywany termin edycji TB! 5-ki przesunął się do... lipca 2011. Ten termin zapewne także może ulec zmianie, chociaż jest to komunikat oficjalny, a nie jakiś przeciek/plotka. Zobaczymy.
     Jerzy
Pozdrawiam Noworocznie

4 (edytowany przez e-nighthawk 2011-02-28 13:25:34)

Odp: Nowy BAT 5.0

w odniesieniu do info:

"Klienci, którzy w chwili obecnej zakupią program w wersji 4.2.38 otrzymają klucz działający do wersji 6.0.99 (czyli wszystkie wersje 5.x oraz pierwsze testowe wersje 6.0.x). W celu używania wersji 5 aktualni użytkownicy TB! v4 muszą wykupić aktualizację - stare klucze nie będą działały."

Czy występuje tu analogia do wersji starszych?

A konkretnie czy to oznacza, że skoro mam licencję na wersję 4 kupiona wcześniej to będę w stanie sprawdzić jak będzie wyglądać wersja stabilna theBat 5? Czy wersje testowe to 5.0.x i pierwsza wersja stabilna też załapie się na tą numerację?

Czy też pierwsza wersja stabilna to będzie już 5.1.x i nie będę miał możliwości sprawdzenia jak działa stabilna "5"-tka?