1

Temat: Czy można "ręcznie" dodawać wiadomości do wysłanych?

Witam,

Mam taki problem. Mam w The Bat! kilkadziesiąt tysięcy wiadomości z wielu lat pracy. Te stare wiadomości są mi niezbędne do codziennego działania, mam tam wiele ważnych kontaktów, maili itp.  To wszystko ściąga się z 8 skrzynek. Chciałbym mieć dostęp przez telefon do wszystkich skrzynek z jednego miejsca.

Wpadłem na takie rozwiązanie, że założę konto gmail, w koncie skonfiguruję aby pobierał wiadomości ze wszystkich skrzynek (oczywiście kopię pozostawiał na serwerze, żebym jak wrócę do domu, mógł to pobrać do TheBat!, aby w mojej ciągłości wiadomości nic nie zginęło) i dzięki temu będę miał podgląd w jednym miejscu na wszystko w telefonie.

Do tej pory wszystko prosto. Problem pojawia mi się gdy chcę pilnie odpowiedzieć na jakąś wiadomość przez telefon. Jeżeli tak zrobię wiadomość wysłana zapiszę się na skrzynce gmail, ale po powrocie nie będę jej miał w The Bat! Takich e-maili na które będe odpisywał przez telefon będzie bardzo mało (tylko pilne), ale jeżeli już coś takiego będzie to chciałbym mieć to w historii moich maili w The Bat!.

Czy można więc to jakoś rozwiązać, że w The Bat! mógłbym jakoś ręcznie dodać wiadomość do folderu wysłanych?

Pozdrawiam

2

Odp: Czy można "ręcznie" dodawać wiadomości do wysłanych?

Taką możliwość synchronizacji wszystkich folderów skrzynki pocztowej daje tylko protokół IMAP. Możesz włączyć w koncie Gmail obsługę tego protokołu i to samo zrobić w The Bat! - ale uprzedzam, że The Bat! niezbyt dobrze radzi sobie z serwerami IMAP. To się zapewne zmieni, bo w wersji 5, która w bliżej nieokreślonym czasie pojawi się na rynku, obsługa IMAP ma być całkowicie napisana od nowa.

Spróbuj skonfigurować dwa konta w The Bat! obsługujące GMail: jedno z dostępem przez POP3 i drugie przez IMAP4. Na tym z obsługą POP3 nie będziesz widział wiadomości wysłanych z telefonu, ale za to będziesz miał lokalnie to co pobierzesz z serwera GMail. Na koncie IMAP będzie działać lepiej lub gorzej synchronizacja z serwerem - wiadomości będą jednak pozostawać na serwerze, o ile ich stamtąd nie usuniesz.

Podsumowując: pomysł z telefonem raczej dobry, ale dopiero obsługa poczty przez IMAP da Ci to czego chciałeś.