Temat: błędne wyświetlanie czcionki

Witam,
mój TB (4.2.36.4) po napisaniu tekstu nowej wiadomości, po wysłaniu jej zamienia czcionkę "ą" na znak "s^" (coś w tym stylu, takie czeskie "s"). Zamiana jest widoczna po wysłaniu wiadomości, w korespondencji odbiorczej adresata. Wygląda to trochę nieprofesjonalnie. Czy można to jakoś zmienić? Zdarza mi się, że w tytułach maili tez pojawiają się jakieś krzaczki.
Używam czcionki "calibri" ale problem jest we wszystkich innych (zestaw znaków "środkowoeuropejski ISO). Problem jest tylko przy wpisywaniu tekstu z ręki, nie ma przy wklejaniu tekstu skopiowanego z innych wiadomości lub innych programów.

Macie jakiś pomysł jak to wyprostować? Wysyłam często oficjalną korespondencję i zależy mi na tym aby program sam nie krzaczył tekstu..
Dzięki z góry za pomoc,
Chrumpel

2

Odp: błędne wyświetlanie czcionki

Sądzę, że to nie u Ciebie jest problem lecz u odbiorców, którzy korzystają z programów nie potrafiących poprawnie rozkodować poczty. Sprawdź czy w wysyłanych wiadomościach są deklaracje zestawu znaków i kodowania transportowego. Jeśli tak, to winne są programu odbiorców. Możesz także zmienić zestaw znaków na "Środkowoeuropejski (Windows)" albo "Unicode (UTF-8)" i sprawdzić co się dzieje.

3

Odp: błędne wyświetlanie czcionki

Dzięki za pomoc,
właściwie to testowałem na sobie jako odbiorcy - na różnych swoich kontach ale wszystkie w TB. Na kopiach wysłanych tez to widziałem. Póki co zmieniłem w nowych wiadomościach zestaw znaków na Unicode (UTF-8) i na razie chodzi (nie wiem czy to jest dokładnie kodowanie transportowe?). Nie mam Środkowoeuropejskiego Windows, popatrzę na Unicode.

Dzięki,
Pozdrawiam!

4

Odp: błędne wyświetlanie czcionki

Jeszcze pytanie: czy chodzi o wiadomości w formacie HTML? Jeśli tak, to tutaj mogą chyba być kłopoty. Zdaje się, że były zgłaszane jakieś błędy, ale nie pamiętam której wersji to dotyczyło.

Kodowanie transportowe to sposób zapisu znaków tak, aby mogły być przesłane jako zwykły tekst ASCII (czyli o kodach znaków z przedziału 32...127). Znaki o innych kodach są zapisywane w specjalny sposób: najczęściej stosowane kodowanie to BASE-64 lub Quoted-Printable. Domyślne ustawienia stosowane przez The Bat! raczej działają poprawnie, a można je zmienić we właściwościach konta w sekcji "Zarządzanie pocztą".

5 (edytowany przez chrumpel 2010-11-08 10:26:30)

Odp: błędne wyświetlanie czcionki

W wysyłkach ustawione mam HTML/Prosty tekst. Póki co nie mam problemu, po ustawieniu na Unicode wydaje się, że działa. Ale sprawdzałem na serwerze poczty WP (przez internet) i wywala jednak krzaczki... Po przełączeniu w poczcie, żeby wyświetlał w wersji tekstowej wszystko jest OK. Czyżby jednak problem z HTML'em?

6

Odp: błędne wyświetlanie czcionki

Witam,
chciałbym odświeżyć nieco temat, może ktoś jednak będzie umiał mi pomóc. temat jest ten sam - błędne wyświetlanie czcionki (TB ver.) 4.2.42.
To co udało mi się ustalić:
program podczas wysyłania wiadomości, gdzie kodowanie jest ustawione na Środkowoeuropejski ISO i HTML/Prosty tekst, zamienia literę "ą" na "s" z daszkiem (takie czeskie "s") - przy odbieraniu w TB, natomiast litery "ą", "ś" i "ź" dodatkowo zjada w ogóle jeżeli czytam wiadomość w Gmail, a gdy czytam na serwerze WP to cześć z ty liter zamienia na inne krzaczki. Z kolei, gdy wysyłam wiadomości w Unicode UTF-8  to w tych portalach (WP i Gmail) zamiast liter i treści maila są albo znaki zapytania albo inne przypadkowe znaki ASCI. Ciekawostką jest za to, ze w TB wiadomość wysłana w Unicode otwiera się perfekcyjnie prawidłowo.... Na WP, jeśli włączę czytanie listu w wersji tekstowej to wszystko jest OK (w Gmail chyba nie mam takiej możliwości...)
Czy jest jakaś metoda pozwalająca ustawić właściwa pisownie tak aby mieć pewność, że w innych, popularnie używanych programach pocztowych wiadomości będą otwierać się właściwie?

Czy ktoś jest w stanie pomóc mi rozwiązać ten problem? Zależy mi bardzo na dobrym działaniu i wysyłaniu dobrych wiadomości, ze względu na to, że wysyłam z TB maile choćby do pracodawców i nie chce sobie robić nieprofesjonalnej opinii. Kupiłem licencję na ten program (Home) i teraz zastanawiam się czy to była dobra decyzja.... Zaczynam się zastanawiać, czy nie zbierać już na  Office... smile

Z góry dziękuje za wszelka pomoc i sugestie!
Pozdrawiam!

7

Odp: błędne wyświetlanie czcionki

Wysłałem Ci prywatną wiadomość na WP. Sprawdź czy widzisz ją poprawnie, odpowiedz na nią i zobaczymy czy coś jest źle z kodowaniem.