1

Temat: Całkowita kopia programu

Witam,

Zależy mi na całkowitej kopii programu TheBat, czy jest to możliwe? Nie chodzi mi o kopie maili tylko wszystkich ustawień kont, maili, o całkowity backup programu

Pzdr
Rafał

2

Odp: Całkowita kopia programu

The Bat! przechowuje dane konfiguracyjne kont, filtrów, kolorów, hasła itp. w plikach umieszczonych w katalogach poszczególnych kont oraz głównym katalogu z pocztą. W katalogach kont są także podkatalogi zawierające pliki z wiadomościami (MESSAGES.TBB) i pliki indeksowe (MESSAGES.TBI). Aby zatem skopiować konta z ustawieniami, należy skopiować cały katalog ..\Mail łącznie z podkatalogami. Ponieważ nie zależy Ci na wiadomościach, wcześniej z podkatalogów powinieneś pousuwać pliki MESSAGES.TBB i MESSAGES.TBI.

Oprócz tego mniej istotna część danych konfiguracyjnych (dane o położeniu i rozmiarach okien, ścieżki do katalogów i słowników, itp.) jest przechowywana w rejestrze Windows w gałęzi HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT. Tę gałąź także warto skopiować do pliku, np. poleceniem regedit /e C:\plik_rej.reg HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT.

Następnym katalogiem do skopiowania jest katalog z programem, umieszczony zapewne w C:\Program Files.

3

Odp: Całkowita kopia programu

Dzięki za odpowiedź!

Więc jeśli chce tylko konta i ich konfiguracje razem z wiadomosciami to wystarczy ze skopiuje katalog Mail wraz z podkatalogiami? Jeśli zdarzy się że zainstaluje nowszy lub starszy program i skopiuje ten katalog w odpowiednie miejsce to wszystko wroci do normy?

4

Odp: Całkowita kopia programu

Tak, wystarczy kopia katalogu Mail z całą jego zawartością. Podczas instalacji nowego programu wskazujesz miejsce przechowywania tego katalogu i wszystko powinno odtworzyć się automatycznie. Jeżeli traktujesz to jako kopię bezpieczeństwa, to warto także mieć też kopię zapasową wykonaną przez sam program. Z niej także daje się odtworzyć wszystko.

5

Odp: Całkowita kopia programu

Witam,

Zrobiłem jak radziłeś Zygmunt, zrobiłem kopie katalogu Mail i podczas instalacji w żadnym momencie nie pytano mnie o ten katalog.

Coś robię nie tak?

6

Odp: Całkowita kopia programu

Jeśli instalujesz nowszą wersję programu bez całkowitego usunięcia wersji poprzedniej (łącznie z wpisem w rejestrze Windows), wówczas The Bat! nie pyta o położenie katalogu z pocztą (przyjmuje taki sam jak poprzednio). Wyjaśnij dokładnie co chcesz osiągnąć, bo ja opisałem Ci sposób wykonania kopii zapasowej. Przy instalacji nowszych wersji programu, jeśli nie chcesz nic zmieniać w ustawieniach, nie musisz nic robić. Program zainstaluje się po prostu z takimi ustawieniami jakie obowiązywały wcześniej.

7

Odp: Całkowita kopia programu

Przepraszam za fałszywy alarm, moja nieuwaga. Już to ogarnąłem.

8 (edytowany przez zdrw 2011-05-15 17:24:07)

Odp: Całkowita kopia programu

A ja mógłbym Cie prosic o pomoc???prośba do Zygmunta, i innych kolegów, rzecz jasna tez wink
Był win2000 na b.małym dysku. 4GB. Rozpoczałem na nim manipulacje,celem przeflancowania na wiekszy dysk.jak to zwykle bywa, cos poszło nie tak z płyta instalacyjna, i Win2000 zainstalowal sie jeszcze raz, na tym samym dysku.Tym sposobem, stara instalacja poszła w  kibinimater, na szczęscie wszystkie zbiory pozostały, ale straciły swe odniesienia do nowego systemu.
Postanowiłem zachowac ten dysk win2000 z tymi zbiorami. Udało sie nawet to zrobić tak, ze ten Win2000 działa, po wskazaniu tego dysku do wystartowania w BIOS-ie.
A  na duzym dysku zainstalować XP. I tak zrobiłem.
Teraz o TB. Był w wersji 3.01 Folder ma 500MB. Nie ma niestety jednego folderu MAIL. Z którego za jednym zamachem mógłbym wszystkie ustawienia przenieśc na nową instalacje TB 3.01.
Sa foldery kont, sa foldery poczty. kupa plików Acount, *.tbb, *tbi......
Jak to wszystko połapać?? by wsadzic spowrotem ta poczte do działajacego TB??
Przy instalacji nowy TB pyta, gdzie sa pliki kopii zapasowej. A takiej kopii, jako zapasowej archiwalnej przeciez nie mam....
Doradzisz coś???

9

Odp: Całkowita kopia programu

Jak nazywa się ten "folder", o którym piszesz, że ma 500 MB? Być może jest to właśnie katalog MAIL, skoro ma podkatalogi z kontami. Spróbuj utworzyć w innym miejscu katalog o nazwie MAIL i skopiować do niego wszystko z katalogu, po którym pisałeś. Przy instalacji programu (na "czysto"), wskaż mu ten katalog jako miejsce przechowywania poczty. Wszystko powinno się odtworzyć.