Temat: Dane z TheBat i synchronizacja z Voyager

Witam

Na domowym komputerze mam TheBat (wersja 4.x), a chcę mieć również pocztę na komputerze firmowym, z tym że na dysku przenośnym. Jak najprościej przenieść pocztę z domowego na firmowy i zachować synchronizację? Pocztę odbieram przez POP, IMAP nie wchodzi w grę, raczej kopiowanie plików z dysku przenośnego po powrocie z pracy.

2

Odp: Dane z TheBat i synchronizacja z Voyager

Nie wiem dlaczego IMAP nie wchodzi w grę - to najbardziej eleganckie rozwiązanie, do tego umożliwia korzystanie z poczty na telefonie z zachowaniem synchronizacji. Jeżeli dostawca oferuje tylko POP3 to zmień dostawcę ;-)

Narzędzia -> Synchronizacja
Na wszelki wypadek przed użyciem zrób backup zarówno w firmie jak i w domu.

3 (edytowany przez Zygmunt 2011-02-04 10:05:12)

Odp: Dane z TheBat i synchronizacja z Voyager

Synchronizacja dostępna w narzędziach The Bat! powiedzie się tylko wtedy, gdy obydwa komputery mają dostęp do tak samo zmapowanego katalogu na dysku sieciowym, a w tym przypadku raczej nie jest to możliwe. Synchronizacja TB! działa tylko w sieci lokalnej.

Jeśli w pracy jest zainstalowany The Bat!, to można wykorzystać do przeniesienia zwykłą kopię zapasową wykonaną z programu w domu. Na koniec pracy należałoby znowu wykonać kopię zapasową poczty i odtworzyć ją w domu, itd. Powtarzanie takich operacji nie jest ani wygodne, ani wydajne.

IMAP jest najlepszym rozwiązaniem, chociaż obsługa tego protokołu w The Bat!  może czasami być źródłem dużej frustracji.

P.S. Można chyba uruchomić Voyager i The Bat! jednocześnie na komputerze domowym i wtedy włączyć synchronizację, wskazując w obydwu programach ten sam katalog na wymianę danych. Innym rozwiązaniem jest po prostu korzystanie w domu i w pracy z Voyagera na dysku przenośnym. Wtedy odpadają problemy z synchronizacją.

4

Odp: Dane z TheBat i synchronizacja z Voyager

Dziękuję wam za odpowiedź. Wiem że IMAP jest idealnym rozwiązaniem, ale dostawca go nie posiada, a mam różne konta pocztowe więc akurat zmiana nie wchodzi w grę.

Na chwilę obecną poradziłem sobie przez przenoszenie danych, raczej uciążliwe, ale korzystam z programu do synchronizacji danych (GoodSync).