1

Temat: Katalog (Folder) MAIL

Czy istnieje możliwość połączenia katalogów „MAIL” znajdujących się na dwóch komputerach?
Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuje na konkretną odpowiedź.

2

Odp: Katalog (Folder) MAIL

Jeśli przez "połączenie" będziemy rozumieli uzupełnienie folderów The Bat! na pierwszym komputerze wiadomościami z drugiego komputera i odwrotnie, to do tego celu trzeba wykorzystać synchronizację (menu Narzędzia > Synchronizacja). To najprostsze rozwiązanie, bo zabawa z importem i eksportem wiadomości może się opłacać przy ich niewielkiej liczbie.

Zawartości katalogów nie da się "klasycznie" połączyć.

3

Odp: Katalog (Folder) MAIL

Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź. Już to kiedyś próbowałem robić ale coś nie wyszło. W tej synchronizacji są 3 etapy. Muszę jeszcze dopytać: Czy jeżeli podkatalogi w katalogu MAIL nieco się różnią (w jedynym kompie są inne niż w drugim ale nie wszystkie) to czy to się uda zrobić ? Czy jest może gdzieś szczegółowy opis tej synchronizacji ? Mam bata 2.0 - chodzi super i nie zamierzam go zmieniać (może się mylę może nowsze są lepsze) ale uważam że najlepsze narzędzie to takie którym umiemy się posłużyć choć jak widać nie zawsze smile
Raz jeszcze dzięki za odpowiedź i będę oczekiwał dalszej podpowiedzi - pozdrawiam.

4

Odp: Katalog (Folder) MAIL

Z tak leciwą wersją może być kłopot. W nowszych wersjach The Bat! synchronizacja jest prostsza, wystarczy połączenie dwóch komputerów w sieć, wskazanie wspólnego katalogu na wymianę danych i dwa kliknięcia - dalej wszystko odbywa się "samo". Jeżeli masz polski podręcznik do swojej wersji, to sprawdź w nim jak to powinno się odbywać. Wiem, że trzeba było biegać od komputera do komputera, ale kilka razy udało mi się to zrobić.

5

Odp: Katalog (Folder) MAIL

Leciwa wersja bo właściciel też nie młody. Trudno - pobiegam dla zdrowia. Może tym razem się uda. Dzięki za pomoc i szybką reakcję. Pozdrawiam - Stanisław.