1

Temat: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

Witam,

na początek dane podstawowe: The Bat Pro 3.0.2.10 (z Eksperta), Windows XP SP2, domyślna wtyczka antyspamowa, wtyczka antywirusowa z Avast!

Program wyłącza się przy odbiorze wybranych wiadomości. Wiadomości nie mają ze sobą wiele wspólnego, pochodzą z różnych kont. Mogę np. odebrać 5 wiadomości, a przy szóstej się wykrzaczy. Jeśli usunę z serwera tego maila, to resztę mogę spokojnie odebrać w TB.

Wcześniej wszystko ładnie działało kilka miesięcy, reinstalka systemu była parę dni temu. Domyślam się, że coś zepsułem - macie jakieś pomysły co konkretnie i jak to naprawić?

2

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

1. Filemon i patrzeć dlaczego.
2. I sprawdź plik Except.log

3

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

W logu mam coś takiego:

GifImage:5 EReadError Stream read error

4

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

Witam
Uzywam bata od dłuższego czasu, pare dni temu "zrobiłem" system, zmieniłem antywirusa na avasta i od tego czasu zaczęły mi się podobne problemy. Jako firewall-a uzywam zone alarm (którego uzywałem wczesniej).
A więc w trakcie odbierania poczty bat sam się wyłącza albo nie chce sciągnąć poczty i dostaje taki komunikat:
FETCH - Serwer zgłasza błąd. Komunikat serwera: -ERR Login failed - already 255/250 users connected sorry, setting G_POP_MAX.
Ustawienia oczywiscie są takie jak przed reinstalką systemu (wsio miałem skopiowane i nie raz nie dwa tak robiłem i było ok).
Nie wiem jak to wygląda przy samej wtyczce ale przy kompletnym programie antywirusowym jest tez takie coś jak VRDB (Virus Recovery Database" – baza danych pozwalających na odzyskanie plików po ataku wirusa) i cos mi sie wydaje, ze chyba to "cóś" powoduje te "awarie" (musze jeszcze poobserwować).
Jeśli ktos ma inny pomysł na rozwiązanie problemu - chętnie wysłucham.
acha - używam tego samego bata 3.0.2.10
pzdr

5

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

W moim przypadku pomogło: Folder->Porządki w folderach->Sprawdź integralność i napraw.

6

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

Wiesz co, to chyba rzeczywiście to.ale poobserwuje jeszcze.
thx

7

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

To chyba jednak nie to. Mój the bat znowu wyłącza się w trakcie odbierania wiadomości. hmm
Może ktos ma jakis pomysł?

8

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

Vladomir napisał/a:

Może ktos ma jakis pomysł?

Usunąć feralną wiadomość pod webmailem?

9

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

Vladomir napisał/a:

bat sam się wyłącza albo nie chce sciągnąć poczty i dostaje taki komunikat:
FETCH - Serwer zgłasza błąd. Komunikat serwera: -ERR Login failed - already 255/250 users connected sorry, setting G_POP_MAX.

A co na to twój dostawca konta pocztowego? Przecież ten komunikat jest dostatecznie jasny ...

10

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

krzychu napisał/a:
Vladomir napisał/a:

Może ktos ma jakis pomysł?

Usunąć feralną wiadomość pod webmailem?

Oczywiście, że można usunąć, ale to dotyczy wiadomości z różnych źródeł, więc nie wiem czy to wina wiadomości....