Temat: Filtr duplikatów wiadomości?

Witam serdecznie. Przekopałem podręcznik i całe forum i... albo jestem ślepy albo nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Posiadam dwa konta pocztowe na które przychodzą wiadomości takie same (prawidłowo) z adresu zewnętrznego. Mam porobione filtry oraz foldery wspólne. Do folderu wspólnego trafiają wiadomości z odpowiedniego adresu. Jednak Tworzą mi się duplikaty wiadomości. Nie chce za każdym razem klikać na opcję "usuń duplikaty". Czy jest możliwość stworzenia filtru lub gdzieś w ustawieniach zaznaczenie by zaraz po ściągnięciu poczty usuwał duplikaty? (szukałem w opcjach i nie ma nic takiego).

Chodzi mi o automatyczne usuwanie duplikatów wiadomości z dwóch folderów. Automatyczne, nie manualne.

2

Odp: Filtr duplikatów wiadomości?

Nie podałeś wprawdzie bardzo istotnej informacji o wersji Twojego programu, ale zakładam, że jest ona na tyle nowa, że wszystko będzie działać. Automatyczne usuwanie duplikatów możesz ustawić w Terminarzu, ale aby działało to razem z filtrem po określonym czasie od momentu odbioru wiadomości, powinieneś wywołać Terminarz z filtru. W konfiguracji filtru musisz zatem dodać operację Wpisz do Terminarza i tam wskazać foldery, w których mają być usuwane duplikaty. Ustaw także usuwanie zadań z Terminarza np. po jednym dniu, bo ich liczba będzie się powiększać przy każdym zadziałaniu filtra.

3

Odp: Filtr duplikatów wiadomości?

Super, dzięki serdeczne. Dodałem nową operację przy filtrze przenoszenia do folderu jako wpis do terminarza. W terminarzu ustawiłem porządkowanie folderów (usuwanie duplikatów) - działa super.

Jedna rzecz jeszcze mnie nurtuje, ponieważ teraz (po sprawdzaniu co 5 minut poczty automatycznie) w terminarzu tworzy się spora liczba tych zadań. Da rade jakoś zrobić by po zakończeniu działania filtru usuwał zadania z terminarza? Szukam cały czas i nic tu takiego nie widzę.

4

Odp: Filtr duplikatów wiadomości?

Usuwanie zadań z Terminarza można ustawiać z dokładnością tylko do jednego dnia w menu Opcje | Konfiguracja | Inne opcje | Terminarz. Innej możliwości nie ma.

5

Odp: Filtr duplikatów wiadomości?

Dzięki wielkie. Wszystko śmiga jak powinno smile a z tym terminarzem jakoś dam rade.