1

Temat: Wersja 5.x i problemy z certyfikatem

Ratujcie proszę, zanim mnie szlag jasny trafi. Przed aktualizacją programu wszystko działało ślicznie. Po aktualizacji - czyli dzisiaj - program zwariował, albo ja mam ciężki dzień i nie daję rady.

Sytuacja ma się następująco:

- płatny hosting
- certyfikaty wystawiane samodzielnie

Próba sprawdzenia poczty kończy się krzykiem programu i w logu znajduję komunikat następującej treści:

>4/13/2011, 19:15:17: FETCH - Nr certyfikatu: XXX, algorytm: RSA (512 bitów), ważny od 2011-03-24 14:56:34 do 2031-03-19 14:56:34, dla 1 węzłów: XXX.superhost.pl.
>4/13/2011, 19:15:17: FETCH - Właściciel: EN, XXX.superhost.pl.
>4/13/2011, 19:15:17: FETCH - Certyfikat wystawiony samodzielnie.
!4/13/2011, 19:15:17: FETCH - Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Certyfikat źródłowy CA nie jest wiarygodny, ponieważ nie ma go w książce adresowej źródeł CA).

Tymczasem w Książce CA jak wół stoi:

http://pphumeridian.net/pliki/images/thebat.png

I tu pojawia się moje pytanie: co się stało? Pozdr, MZ.

2 (edytowany przez G_K 2011-04-13 20:04:54)

Odp: Wersja 5.x i problemy z certyfikatem

Eeee ale w której: Trusted czy Intermediate? Weź wywal Twoje certyfikaty z obu, połącz się jeszcze raz, dodaj certyfikat, przenieś go do Trusted (lub nadrzędny certyfikat w łańcuchu) i zobacz czy działa. Jak nie to zrób kopię obu książek CA, skasuj je i spróbuj jeszcze raz na czystych książkach certyfikatów. Jak nie zadziała to może (choć to niemożliwe, jak oboje wiemy wink )  jest jakiś błąd w programie.

PS. Na Becie jest wątek o problemach z certyfikatami wystawianymi samodzielnie.
PS2. Przycisk Dopisz do książki adresowej nie działa?
PS3. No miałem kiedyś podobny problem a rozwiązanie chyba sprowadziło się do tego że Nietoperz zapisywał tylko ostatni certyfikat w łańcuchu, a pozostałe musiałem pobrać od wystawcy. Piszę chyba bo już nie pamiętam na 100%

3

Odp: Wersja 5.x i problemy z certyfikatem

Próbowałem już kasować i dodawać na nowo, efekt jest ten sam. Wrzucałem do Trusted, wrzucałem do Intermediate - i do obu jednocześnie w akcie desperacji, nic się nie zmienia. Dawniej pamiętam, że po zmianie certyfikatów program o tym informował i proponował dodanie nowych - teraz ni chu chu. Jestem w kropce.

4

Odp: Wersja 5.x i problemy z certyfikatem

No z pół roku temu też coś mi się rozsypało, ale ręcznie wgrywałem wszystko z Certum od certyfikatów pierwotnych rozpoczynając i w pewnym momencie ruszyło.

Tu wątek z bety jako skrzynka unixowa:
https://rapidshare.com/files/457265528/Cert

5

Odp: Wersja 5.x i problemy z certyfikatem

Po reinstalacji na starą wersję programu wszystko działa poprawnie, co wskazuje na błąd w nowej wersji. Kicha.

6

Odp: Wersja 5.x i problemy z certyfikatem

No wiesz co, minimum 5.1 albo jeszcze pół roku wink Szaleńcy niech testują ...

7 (edytowany przez apoc 2011-04-13 20:37:08)

Odp: Wersja 5.x i problemy z certyfikatem

Tak, zgodziłbym się z Tobą, pomimo, że generalnie średnio podoba mi się koncepcja TESTOWANIA wersji "STABILNEJ" na użytkownikach,  gdyby nie fakt, że moja licencja obejmuje program do wersji 5.0.99 ;-P

8

Odp: Wersja 5.x i problemy z certyfikatem

Hmm, skoro już się narzuciłeś z tymi własnymi certyfikatami, to jak je generujesz. Jest może jakiś opis w sieci jak to zrobić? Bo jeszcze płacić za certyfikat, do takiej fanaberii jak własna domena, nie zamierzam.

9

Odp: Wersja 5.x i problemy z certyfikatem

Napiszę Ci w wolnej chwili, bo trochę tego będzie.

10

Odp: Wersja 5.x i problemy z certyfikatem

Nie miałem czasu, ale sądzę, że to Cię nakieruje: http://niebezpiecznik.pl/post/generowan … werze-www/