Temat: Migracja z TB v3.65.03 do Voyager v4.1.7.3

Na poczatek sie przywitam bo to moja pierwsza wizyta tutaj. A dalszej czesci szybki opis problemu, bo mimo szukania nie znalazlem odpowiedzi.

Do tej pory korzystalem z wielkim zadowoleniem z TB v3.65.03 , ale postanowilem odbierac poczte w pracy i jak wiadomo Voyager nadaje sie do tego idelanie bo nie musze nic instalowac.
Zrobilem sobie bakcup z TB, odpalilem Voyagera, zassalem backup i niby wszystko sie latnie przenioslo poza tym, ze w jedym z folderow, notabene najbardziej wykorzystywanym, nie mam archiwalnych wiadomosci, a jedynie nowe.
Probujac zassac z backupu jeszcze raz rzeczony folder, niby cos robi ale ponownie nie pokazuje ponad 8 tys przeczytanych wiadomosci.

Podgladnalem wielkosci plikow MESSAGES.EBB z tego folderu i roznia sie znaczaco od starych z TB MESSAGES.TBB . Czy jest szansa jakos to podmiecic, lub co jest przyczyna, ze nie chce zassac tych postow? Tylko mi nie piszcie, ze jest ich za duzo, bo sie zalamie. Nic nie poradze, ze dostaje srednio 30-40 postow dziennie, co wiecej nie moge ich wywalic smile

2

Odp: Migracja z TB v3.65.03 do Voyager v4.1.7.3

MarcinKrakow napisał/a:

Podgladnalem wielkosci plikow MESSAGES.EBB z tego folderu i roznia sie znaczaco od starych z TB MESSAGES.TBB . Czy jest szansa jakos to podmiecic,

Jeśli masz na myśli zwyczajnie skopiowanie MESSAGES.TBB z dysku domowego PC na przenośny dysk w miejsce MESSAGES.EBB, to raczej nie wchodzi to w grę - .EBB jest bazą zaszyfrowaną Voyagera, a druga standardową otwartą bazą The Bat!.

MarcinKrakow napisał/a:

lub co jest przyczyna, ze nie chce zassac tych postow? Tylko mi nie piszcie, ze jest ich za duzo, bo sie zalamie. Nic nie poradze, ze dostaje srednio 30-40 postow dziennie, co wiecej nie moge ich wywalic smile

Nie wiem, czy jest "za duża", bo nie podałeś wielkości tych baz. Starsze wersje The Bat! miały ograniczenie do 2 GB w bazie (folderze). Sugeruję ci metodę trochę manualną, ale może okazać się skuteczna: wyeksportuj z The Bat! te stare wiadomości - np. do formatu unixa i potem zaimportuj je do Voyagera. Powinno zadziałać. Osobna sprawa to załączniki do maili - jeśli przechowujesz je w oddzielnym katalogu, to proponowana metoda może nie zadziałać na załączniki.

3

Odp: Migracja z TB v3.65.03 do Voyager v4.1.7.3

Dzieki za odpowiedz.
Faktycznie moze nie precyzyjnie napisalem o tym backupie. Robilem go poprzez kopie zapasowa. I wszystkie foldery procz jednego sie przeniosly idealnie. Dlatego tez, pozwolilem sobie rozpoczac ten watek. Ale...

Idac za Twoja rada, poczyscilem deczko poczte, i poniewaz dzialalem teraz niejako dualowo na TB i Voyagerze, zrobilem nastepujaco:
- w TB wyexportowalem pliki z rzeczonego katalogu w formacie poczty unix
- w Voyagerze wywalilem wszystko z tego felernego katalogu i zaimportowalem ten plik przygotowany wczesniej

Teraz jest idealnie, poza jednym malym ale. Nie przenioslo oflagowan na wiadomosciach. Ale to juz pikus. Poprostu dluzej bede czasem czegos szukal w starociach.

4

Odp: Migracja z TB v3.65.03 do Voyager v4.1.7.3

No i to jest dobra wiadomość. smile