Temat: problem z odtwarzaniem

Znów odzywam się praktycznie w potrzebie - i będę w dodatku wdzięczny za szybką podpowiedź, bo utknąłem w "kropce". Mianowicie - tak jak kiedyś przedstawiałem problemy i koncepcje w poszukiwaniu rozwiązań z pocztą na różnych "maszynach" - tak ostatnio dałem się przekonać komuś, że mogę stosować przecież jedną licencję i postanowiłem skorzystać z tego przy wyjeździe (chodziło o to, że przecież jak wyjeżdżam, to nie korzystam z kopii na stacjonarnym, tylko na na przenośnym, nadal więc korzystam tylko z jednej kopii). Na tej zasadzie - pomyślałem, że zrobię tuż przed wyjazdem, czyli w stanie ostatnim: kopię thebata na stacjonarnym, na którym zazwyczaj korzystam z poczty - i potem po zainstalowaniu na przenośnym, odtworzę z tej kopii pocztę, czyli osiągnę taki stan, jaki do wyjazdu miałem na stacjonarnym. Będę więc mógł kontynuować pracę - a z kolei jak wrócę z wojaży, to zrobię kopię różnicową i na jej podstawie odtworzę ostatni stan mojej poczty (ten "wyjazdowy") - z powrotem na stacjonarnym. Wydawało mi się to - doskonałe rozwiązanie.
Tyle, że jest jeden feler. Kiedy na stacjonarnym próbuję z tej kopii różnicowej odtworzyć: niby mieli, mieli, odtwarza (mam nadzieję, że coś rzeczywiście robi sensownego) - tyle że poczty samej nie odtwarza. To samo, co w skrzynkach miałem tuż przed wyjazdem - mam nadal. Nic z tego, co pisałem na wyjeździe nie zostało odtworzone. Próbowałem kilka razy, w różnych konfiguracjach - ale nic.
Niniejszym - utknąłem więc z moją pracą. Póki bowiem nie odtworzę ostatniego stanu z przenośnego - na stacjonarnym: muszę się wstrzymywać. A czas leci... czyli przydałoby isę móc pracować nadal z pocztą.
Będę więc wdzięczny za podpowiedź, co to może być i jak należy rozwiązać problem. Z góry dziękuję :-)

2

Odp: problem z odtwarzaniem

Jeżeli kopia różnicowa Ci nie działa, spróbuj zrobić kopię pełną. Przy odtwarzaniu folderów z pocztą (bo tylko to Cię interesuje) zostaną odtworzone tylko te wiadomości, których nie ma na danym komputerze - tak przynajmniej jest w ostatnich wersjach programu. Zamiast kopii zapasowej możesz także skorzystać z opcji synchronizacji poczty. Wymaga to jednak połączenia obydwu komputerów w sieć i odwzorowania na każdym z nich katalogu dyskowego o takiej samej nazwie i ścieżce dostępu. Ten katalog jest wykorzystywany przez program do przechowywania plików roboczych. Operacja synchronizacji "wyrównuje" stany baz wiadomości na obydwu komputerach. W podręczniku do programu jest krótki opis postępowania dla takich przypadków.

3

Odp: problem z odtwarzaniem

ooo, dzięki za odpowiedź i to szybką. Zwłaszcza, że uspokaja mnie - co do tego rozwiązania z pełną kopią. Zaczynałem się do tego szykować, żeby "nie stać zatkanym" zbyt długo - ale też i z oporami, wyglądając tu na forum może innej jeszcze podpowiedzi, bo widziałem uciążliwość tego rozwiązania  w postaci konieczności potem kasowania w każdym folderze duplikatu... A tu taka miła wiadomość, że obecnie będzie tylko (przynajmniej powinno) kopiowane to, czego nie ma już w programie. Tak więc dzięki.
No i rzeczywiście - do rozważenia jest kwestia synchronizacji, ale na teraz, to najważniejsza była ta kwestia "przekopiowania". Dzięki