Temat: [filtr] inny szablon odpowiedzi dla iPhone?

Zastanawiam się, czy jest jakaś metoda pozwalająca uruchomić inny (specjalny) szablon odpowiedzi, gdy oryginalna wiadomość została wysłana z iPhone?
Listy z iPhone mają stopkę "Wysłane z iPhone'a" - zatem jest string w treści. Listy z iPhone nie mają o ile dobrze widzę jakiejś własnego charakterystycznego nagłówka, stąd trzeba zaufać ww. stopce w treści.
Czyli mam sytuację: dostaję maila z iPhone / uruchamia się filtr, który powoduje, że mój szablon odpowiedzi jest inny niż domyślny. Czy to można zrobić z poziomu filtrów? Pobieżne przeglądnięcie sugeruje, iż to jest niemożliwe. Zgadza się?

ps.
z różnych powodów nie chciałem stosować metody, która przychodzi mi do głowy na pierwszy rzut oka: czyli filtrowanie listów z iPhone do osobnego folderu, a odpowiedź jest już formatowana wg szablonu przypisanego dla tego specyficznego folderu.

2

Odp: [filtr] inny szablon odpowiedzi dla iPhone?

Nie ma z tym wielkiego problemu, wystarczy kilka makr w szablonie odpowiedzi. Nie ma sensu do tego celu używać filtrów, bo jak słusznie zauważyłeś, sprowadzałoby się to do dodatkowego sortowania lub znakowania odebranych wiadomości i stosowania do nich specjalnego szablonu odpowiedzi.

Znacznie prościej jest wykorzystać główny szablon odpowiedzi dla konta, który dla takiego przypadku powinien być następujący:

%Clear%-
%If:$%RegExpText="Wysłane z iPhone'a"$<>$$:%QT(RE_IPH):%QT(RE_STD)%-

Szablon sprawdza obecność tekstu "Wysłane z iPhone'a" w oryginalnej wiadomości i wywołuje odpowiedni szablon podręczny (tutaj szablon standardowy ma identyfikator "RE_STD", a szablon odpowiedzi na wiadomość z IPhone'a ma identyfikator "RE_IPH"). W tych szablonach podręcznych wpisujesz to co jest potrzebne i wszystko będzie działać tak jak sobie życzysz.

3

Odp: [filtr] inny szablon odpowiedzi dla iPhone?

Zygmunt napisał/a:

Znacznie prościej jest wykorzystać główny szablon odpowiedzi dla konta, który dla takiego przypadku powinien być następujący:

A... takie miałem niejasne przeczucia, że to można gdzieś w tych okolicach rozwiązać. Dziękuję