Temat: Konfiguracja IMAP na nazwa.pl

Witam, Mogę prosić o dokładna pomoc w konfiguracji thebata na IMAP ? Siedzę nad tym już dłuższy czas ale coś mi do końca nie wychodzi, chyba że źle zrozumiałem sposób działania tego mechanizmu. Pocztę ma na nazwa.pl

Mianowicie:
- jak ustawić poszczególne foldery (odebrane, wysłane, kosz itp. ) tak aby zaktualizowały to co już znajduje się na serwerze pocztowym ? Udało mi się jedynie, chyba poprzez zarządzanie imap ustawić foldery z serwera ale w katalogu Odebrane. Tz. stworzyło się  dodatkowe drzewo w folderze odebrane i są w nim wszystkie foldery z serwera, ale nie jest to do końca przejrzyste i praktyczne.
- druga sprawa to że jeśli wysyłam, bądź kasuje wiadomość np. z odebrane, to taka wiadomość trafia tylko do folderu lokalnego na danym kliencie, żadna z tych wiadomości nie trafia na serwer a co za tym idzie nie będzie widoczna dla innych klientów, jedynie wiadomość usuwana, zostaje również usunięta z serwera.

Być może jestem w będzie ze sposobem działania imap w thebat, ale myślałem że można ustawić tak tego klienta, aby wszystkie wiadomości z danego thebat-u trafiały na serwer pocztowy, niezależnie czy będą to wiadomości wysłane, skasowane itp. a na innym kliencie po odświeżeniu były dokładnie takie same.

2

Odp: Konfiguracja IMAP na nazwa.pl

Tak ustawiasz przypisanie folderów do skrzynek IMAP:
http://img638.imageshack.us/img638/9329/imapd.png

Poniżej masz opcje konfigurujące usuwanie wiadomości.

No i przeczytaj podręcznik, tam wszystko jest opisane.

3

Odp: Konfiguracja IMAP na nazwa.pl

Mam podobny problem jak autor wątku - drzewo w folderze Odebrane.
Ustawienia G_K nic nie zmieniają.

Może ktoś napisać jak ugryźć temat bo już Qr##^$% dostaje, wrr

4

Odp: Konfiguracja IMAP na nazwa.pl

No więc sam sobie odpowiem:

Do wysyłki: INBOX.Drafts
Wysłane: INBOX.Sent
Kosz: INBOX.Trash

i wsio wygląda i biega jak powinno

5

Odp: Konfiguracja IMAP na nazwa.pl

G_K, forest dzięki za pomoc, to sie udało smile Nie wiem jeszcze jak dodać nowy folder tak aby nie tworzył sie w drzewie, tylko był widoczny na zewnątrz. Próbowałem z poziomu serwera, oraz z poziomu the bat-a ale wychodzi jedynie w drzewie. Podobnie mam problem z już utworzonym folderem na serwerze, np. Spam - nie wiem jak go powiązać aby był na zewnątrz, nie w drzewie.

6

Odp: Konfiguracja IMAP na nazwa.pl

@forest  - bo to zależy od serwera, akurat mi działało poprawnie tak jak w przykładzie na zdjęciu, ale i twoja metoda też. Czasami pomaga też wpisanie wpisanie domyślnego folderu, tu było by to INBOX.

@Pasat01 - to zależy od konfiguracji serwera IMAP. Na koncie w home mam wszystkie foldery mapowane do głównego katalogu konta (z tego pochodzi zrzut ekranu). Za to na kei.pl wszystkie foldery są mapowane jako podfoldery w inboxie (wtedy np. zamiast  Drafts mam wpisane INBOX.Drafts). Oczywiście nie dotyczy to folderów specjalnych (Do wysyłki, Wysłane, Kosz) które posiadają pokazane na zdjęciu opcje mapowania. Co jest ważne - jeżeli podfoldery z serwera są mapowane jako podfoldery inbox'a to nie przemieścisz ich poza inbox'a.