Temat: Proszę o doradztwo

Witam wszystkich forumowiczów. Bardzo proszę o pomoc.

Od długiego czasu szukam programu pocztowego na cztery komputery pod nowy standard jaki musiałem wprowadzić w związku z potrzebną pamięcią ram czyli win7 64bity. Znalazłem bata, przetestowałem. Mam wobec tego kilka pytań.

1. Czytałem posta gdzie użytkownik Zygmunt radzi mieć kilkaset maili w jednym folderze, po tym jak innemu użytkownikowi zniknęły maile. Jestem przerażony. Pracuję sprzedażowo (sklep, allegro itd) i w głównych folderach jest kilka tysięcy maili. Czy ktoś może się ustosunkować i mi poradzić ten program (polubiłem go), lub odradzić z powodu znikających maili?
2. Zależy mi na prostocie przenoszenia poczty, czasem  trzeba zrobić reinstal systemu, czy jest szybki i prosty sposób na przeniesienie maili i ustawień przed reinstalem. Bawiłem się w domu batem i kopiując katalog tożsamości widzę maile i katalogi, ale już książki adresowej nie, znalazłem ją później w katalogu wyżej, pytam pod kątem czy the bat czy voyager (tu powinno być łatwo), ale voyagera nie testowaniem bo w trialu jakieś kody były do wpisania i ich nie miałem. Proszę o pomoc.
3. Czy jest możliwość importu wiadomości i katalogów z OE ?
4. Próbowałem w podpisach, inaczej to się nazywało ustawić wizytówkę jako plik graficzny i mi się nie udało. Nie umiem, czy się nie da ?

Liczę na pomoc, Andrzej.

2

Odp: Proszę o doradztwo

Wywołałeś mnie do odpowiedzi, ale nie mam wiele więcej do dodania niż to co kiedyś napisałem. Korzystam z The Bat! już przez czternaście lat i w zasadzie mimo jego niektórych niedogodności, udało mi się uchronić przed utratą wiadomości. Na jednym z kont mam duży ruch, bo bywa tam do 100 wiadomości dziennie z załącznikami po kilka MB. Zdecydowaną większość z nich filtruję do różnych folderów (na podstawie tematu lub nadawcy). To chroni przed przeciążeniem folderu odbiorczego, bo to on jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Poza tym stosuję archiwizację wiadomości starszych niż rok na dodatkowym koncie przeznaczonym tylko do tego celu (popatrz tutaj: http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?pid=1015#p1015). Robię także regularnie kopie zapasowe.

Przenoszenie wiadomości zapewnia kopia zapasowa, chociaż można to robić za pomocą kopiowania katalogu ..\Mail z podkatalogami. Regularne tworzenie kopii to wręcz obowiązek, jeżeli chcesz mieć zabezpieczoną swoją korespondencję.

Jeżeli nie wymaga tego bezpieczeństwo, radzę pracować w trybie bez szyfrowania (czyli odpada Voyager, bo on pracuje tylko w tym trybie) - pobierz podręcznik i zapoznaj się z kilkoma informacjami na temat instalacji programu i jego pracy w różnych trybach.

The Bat! w 64-bitowym systemie operacyjnym może czasem zawodzić - takie informacje pojawiały się m.in. na tym forum. Nie mogę tego potwierdzić, bo pracuję tylko w systemach 32-bitowych.

Import wiadomości z różnych klientów poczty jest możliwy - patrz menu Narzędzia | Import wiadomości | Kreator importu poczty.

Wszelka grafika w poczcie wymaga zastosowania formatu HTML, warto także zapoznać się w podręczniku z rozdziałem o szablonach poczty.

3

Odp: Proszę o doradztwo

Dziękuję za odpowiedz. Zdecyduję się na mozillę. Pozdrawiam.