1 (edytowany przez quasimodo 2012-01-31 15:10:13)

Temat: Problem z cionką w centrum pałączeń!

Po aktualizacji z wersji The Bat! Professional 5.0.20.1 do 5.0.32 czcionka w centrum połączeń nie jest wyświetlana poprawnie -nie widać całych liter-! W poprzedniej wersji było okey, a nic nie zmieniałem w ustawieniach TheBat!, Windowsa. Zaktualizowałem później do wersji 5.0.34 i nie ma poprawy, czy jest gdzieś opcja, żeby można było to zmienić?

2

Odp: Problem z cionką w centrum pałączeń!

Od wersji 5.0.26.4 nastąpiła zmiana rozmiaru domyślnej czcionki, jak to opisali autorzy:

The Bat! had incorrect default font size and face since version 4 for all dialogs and menus. Before version 4, for example, it did use "Segoe UI" size 9, as recommended in http://msdn.microsoft.com/en-us/library/Aa511295 , but since version 4 it was using smaller font sizes, which is harder to read on higher-resolution monitors. Also, before version 4, The Bat! did use "Microsoft YaHei" size 10 for Simplified Chinese and "Microsoft JhengHei" size 10 for Traditional Chinese, but since then incorrectly used Segoe UI size 8 for Chinese.

Prawdopodobnie objawia się to u Ciebie kłopotami, o których napisałeś. Nie mam pomysłu jak to naprawić i obawiam się, że jedynym wyjściem mogłaby być zmiana domyślnej czcionki systemowej.

3

Odp: Problem z cionką w centrum pałączeń!

Dziękuję za poradę! smile Zmiana czcionki nie jest wskazana, ponieważ przy maksymalnej rozdzielczości jest dostatecznie mała smile Można pokombinować ze skalowaniem DPI mam 113%, przy ustawieniu (Win 7 64bit) na 110% jest okey, pod warunkiem, że zaskoczy smile .