Temat: rozne tozsamosci

mam pytanie czy program ten oferuje korzystanie z poczt przez kilka uzytkownikow?

bo aktulanie siedze na programie do obslugi poczty (ten co jest przy firefoxie) i jest tam jedna rzecz ktora mi sie nie podoba, i chcialbym sie dowiedziec jak tutaj jest?

natomiast  chodzi mi o to czy moga korzystac w tym programie rozni uzytkownicy?
bo w tamtym programie z ktorego teraz korzystam, nie ma takiej opcji. Tzn moge miec kilka konto pocztowych, roznych i w tym programie je obslugiwac ale nie ma takiej opcji ze np wchodze w program i wyskakuje mi okienko do logowania jaki uzytkownik chce odczytac  poczte,

(dam przyklad  - uzytkownik "brat" i uzytkownik "siostra")
i dajmy ze jak siadam na kompie to chce sobie sprawdzic poczte, ale nie chce zeby ktos mogl tez miec do niej dostep,  noi dajmy ze sie loguje na to konto "brat" i tam wtedy mam juz pelny dostep (czyli moge odczytywac, wysylac itd) wszystkie moje poczty (jak mam kilka np z onetu, interi, o2, wp itd)


wiec prosze mi odpowiedziec czy The Bat
ma taka mozliwosc aby korzystalo z niego kilka osob roznych tozsamosci?
noi jeszcze jedno najwazniejsze czy to wszystko jest chronione pod takim glownym haslem dostepu, ze jak ktos go nie zna to sie niedostanie wogole do listow z moich skrzynek

2

Odp: rozne tozsamosci

Tak, The Bat! "oferuje" taki tryb pracy, o który Ci chodzi. Najpierw musisz utworzyć jedno konto administratora i zabezpieczyć je hasłem (najlepiej z fikcyjnymi danymi serwerów, bo będziesz z niego korzystał tylko do zmiany konfiguracji). Potem jako administrator musisz utworzyć wszystkie pozostałe konta (np. wszystkie Twoje i wszystkie siostry) i nadać im odpowiednie uprawnienia. Aby dać użytkownikowi dostęp do wszystkich jego kont, trzeba te konta zgrupować i przypisać każdej grupie hasło (czyli np. utworzyć grupę "brat" i grupę "siostra").

Przy uruchamianiu program zapyta o nazwę i hasło użytkownika - wtedy jako nazwę podajesz nazwę grupy i hasło tej grupy. Po zalogowaniu się np. jako "brat" masz dostęp do wszyskich kont z grupy "brat".

Chcąc zmienić bardziej zaawansowane uprawnienia, będziesz musiał logować się jako administrator. Jeśli użytkownik nie chce, aby administrator miał dostęp do jego kont, musi w tych kontach poustawiać hasła dostępu (nie są to hasła dostępu do serwerów, lecz do kont w programie).

Jeśli korzystasz z Windows XP lub 2000, to najwygodniejszym rozwiązaniem jest utworzenie kont użytkowników Windows i instalacja The Bat! dla każdego użytkownika oddzielnie. Możesz wówczas skorzystać z wersji The Bat! Professional i szyfrowania bazy wiadomości oraz plików konfiguracyjnych - wtedy będziesz miał jedno główne hasło do The Bat! i nie będziesz musiał tworzyć grup kont.

Na początek poczytaj podręcznik, jest tam sporo napisane na ten temat.

3

Odp: rozne tozsamosci

podłacze sie pod ten temat. Dawno temu postanowiłem załozyć konta uzytkownikow.Kierując sie instrukcją założyłem konto administratora , a przynajmniej tak mi sie wydawało. Później porzuciłem TheBat! na rzecz Thunderbird'a.Po prawie roku postanowiłem wrócić do TheBat! (BTW nic mu sie nie równa) , tym razem w wersji 3.6x(nie pamietam teraz) , poprzednio była wersja 2.5 albo początek 3. No i teraz mam problem.Po przywróceniu kont i wspiach w rejestrzach i uruchomieniu programu pojawiło sie okienko z prośbą o zalogowanie hmm. Poradziłem sobie z tym dzieki pomocy programu The Bat! Password Recovery 1.35 http://www.gaijin.at/tbpr.php . Okazło sie ze są dwa konta pawel oraz admin. Niestety tylko pawel ma dostep do kont pocztowych ( o2 itp ) zatem logujac sie na pawel moge odczytac poczte , wyslac itd jednak nie moge nic zrobic z ponadto, np dodac filt antyspamowy ani usunac hasła.Admin nie ma niestety zadnego konta i nie mam możliwości zalogowania sie hmm hmm , bo nie ma przyporzadkowanego żadnego konta pocztowego.Udalo mi sie zedytowac plig Groups.cfg tak by admin miał przyporzadkowane konta pocztowe, jednak po zalogowaniu sie nie mam praw administratora hmm ( moze cos pominalem/usunalem podczas edycji pliku Groups.Cfg ?) . Zalezy mi na tym by moc zalogowac sie jako administrator i miec pelne mozliwosc konfiguracji.Zna ktos jakies roziwazanie? Jakis program dzieki ktoremu zedytuje , dodam prawa , lub moze inne , dzieki ktoremu usune konta uzytkownikow?

4

Odp: rozne tozsamosci

waszka napisał/a:

...Admin nie ma niestety zadnego konta i nie mam możliwości zalogowania sie hmm hmm , bo nie ma przyporzadkowanego żadnego konta pocztowego.Udalo mi sie zedytowac plig Groups.cfg tak by admin miał przyporzadkowane konta pocztowe, jednak po zalogowaniu sie nie mam praw administratora hmm ( moze cos pominalem/usunalem podczas edycji pliku Groups.Cfg ?).

Mam nadzieję, że konta odtwarzałeś z kopii zapasowej i masz taką kopię, bo z Twojego opisu można wnioskować, że zrobiłeś sobie duży bałagan. Należałoby chyba zacząć wszystko od początku, czyli od odtworzenia danych. Skąd pomysł na edycję binarnego pliku "Groups.cfg"? Skąd wniosek, że jest konto administratora, skoro piszesz że nie ma możliwości zalogowania? Czy masz możliwość utworzenia nowego konta? Jeśli tak, to zrób to (domyślnie ma ono uprawnienia administratora) i dopiero wtedy modyfikuj uprawnienia użytkownika.

The Bat! w Twojej wersji ma prawdopodobnie mozliwość utworzenia z wiersza poleceń konta z uprawnieniami administratora. Szczegółowy opis tej opcji znajdziesz w podręczniku.

5

Odp: rozne tozsamosci

tak tak, kopie zapasowe mam i listow i ustawien.Balaganu nie mam, mam jedynie problem z zalogowaniem sie jako administrator. Przywroce poprzedni plik groups.cgf ( pomysl wział sie stąd , ze nigdzie nie znalazłem żadnego edytora, jedynie udało odczytac sie jego zawartosć )  . No własnie co do tego ze mam konta administratora, to nie mam pewnosci, powinno byc ale wyglada na to ze nie ma neutral hmm , bo niestety na koncie pawel nie mam możliwosci utworzenia nowego konta, zas admin nie uruchamia TheBat'a ( oryginalny Groups.Cfg ).
Pocieszajace jest to , o czym piszesz , bo moj TheBat! ma na pewno mozliwosc uruchamiania z wiersza polecen, bo przetwarza plik TheBat.IPC. Czytam zatem instrukcje i zabieram sie do roboty.

6

Odp: rozne tozsamosci

nigdzie w instrukcji nie znalałzem odpowiedniej komendy wiersza polecen . jedyna pasujaca /ADD tworzy kotno ale pocztowe hmm ja zas potrzebuje utworzyc konto uzytkownika. Moze istnieje jakas mozliwosc , by konto zwykłego użytkownika stało sie kontem o uprawnieniach administratora ?

7

Odp: rozne tozsamosci

No właśnie opcja /ADD służy do tworzenia kont i według mnie domyślnie tworzy konto o uprawnieniach administratora. Nazwy serwerów powiązanych z tym kontem mogą być fikcyjne, bo przecież bedzie ono służyć tylko do celów wewnętrznych w The Bat!, czyli między innymi do zmiany uprawnień istniejących kont użytkownika. Wypróbuj działanie tej opcji, posługując się podanym w podręczniku przykładem. Sądzę, że to wystarczy do zarządzania całością programu z tego nowego konta. Konto w The Bat! to odpowiednik "tożsamości" w innych programach - nie musi ono być powiązane z rzeczywistymi serwerami i w żadnym wypadku nie należy go mylić z kontem na serwerze.

8 (edytowany przez waszka 2006-05-09 08:41:41)

Odp: rozne tozsamosci

Funkcja /ADD rozwiazała problem :D .Stworzone zostało konto pocztowe , na ktore ( ku mojemu zdziwnieniu ) udało mi sie zalogowac. Konto to miało prawa administratora i umożliwiło mi zmodyfikowanie pozostałych ustawien. Usunąłęm grupy kont oraz przywróciłem prawa administratora dla pozostałych kont. Powodem całego zamieszania było błednie przeze mnie interpretowanie kont i grup kont.Teraz juz wiem co i jak, wiec troskze wyniosłem z tej lekcji :cool: . Dzieki Zygmuncie za pomoc :) .