1

Temat: theBat 3.62.14 problem z pisownia polska!

Sciagnalem TheBat-Slownik-PL.exe i szukalem na http://thebat.pl/download/index.php?itemid=238
ale niestety nie moge zmusic mojego thebata 3.62.14 do sprawdzania polskiej pisowni.po zainstalowaniu nawet tego TheBat-Slownik-PL.exe nie pokazuje mi sie jezyk polski (mimo iz na komputerze z win98 zdalo to egzamin).Nie uzywam worda tylko OO.
Czy jest moze/ktos ma plik z polska pisownia w formacie .tlx?
skopiowalbym sobie do katalogu /dic i juz:)
jakas inna idea?
pzdr!
p.s. i jaka wtyczke antyspamowa do thebat polecacie?
pzdr

2

Odp: theBat 3.62.14 problem z pisownia polska!

nikt nie zna odpowiedzi??

3

Odp: theBat 3.62.14 problem z pisownia polska!

Czołem !
Obawiam się, że jeśli nie ma Worda zainstalowanego w systemie, to ten słownik nie będzie w ogóle działał, gdyż korzysta on z zasobów tego właśnie edytora. Instaluje się też w jego folderze.
Jeśli chodzi o plik w formacie tlx, to nie znalazłem nigdzie takiego.
Co się zaś tyczy wtyczek antyspamowych, to ja zawsze używałem BayesIt. Testowałem też inne wtyczki. Najważniejsze, by od początku dobrze wtyczkę uczyć. Zależy też od ilości otrzymywanego spamu. Przy dużej ilości niektóre wtyczki nie radziły sobie tak dobrze jak BayesIt.

4

Odp: theBat 3.62.14 problem z pisownia polska!

wcale nie:)
nie mam na laptopie worda a po zainstalowaniu slownika dziala pisownia.ale win 98.
a na kompie w domu (xp) nie mam worda i nie dziala ;(
JAK UCZYC WTYCZKE BAYESIT ?
PZDR

5

Odp: theBat 3.62.14 problem z pisownia polska!

Niestety, ze słownikami to różnie bywa. Ja sam mam z nimi pewne problemy. Tak, jak pisał tu na forum kolega Zygmunt - inna firma pisze The Bata, a inna moduł sprawdzania pisowni. Dlatego to wszystko tak wygląda. Miejmy nadzieję, że przyszłość przyniesie wiele ulepszeń w tej materii smile
Co do wtyczki antyspamowej, to wystarczy ją załadować do listy wtyczek antyspamowych. W zasadzie nie wymaga ona jakiejś specjalnej konfiguracji. Kiedy wtyczka jest już załadowana i nadchodzi nowa wiadomość, musimy koniecznie ją oznaczyć. Klikamy prawym na wiadomości i wybieramy 'Klasyfikuj do śmieci' jeśli nowa wiadomość jest spamem lub 'Klasyfikuj do NIE-śmieci' jesli nowa wiadomość nie jest spamem. W ten sposób uczy się ta wtyczka. Oczywiście, tym lepiej się uczy, im więcej wiadomości w ten sposób jej pokażesz. Najlepiej też jeśli wiadomości spamowych będzie mniej więcej tyle samo co nie-spamowych. Są gdzieś w sieci do pobrania całe takie paczki wiadomości. Importujesz sobie wtedy na przykład 500 wiadomości i oznaczasz je jako spam, a potem drugie 500 jako nie-spam i w ten sposób można szybko nauczyć wtyczkę smile W konfiguracji wtyczki jest też taka lista ignorowań. Tam można podać kiedy wtyczka ma ignorować daną wiadomość. Myślę, że patrząc w ustawienia tej wtyczki domyślisz się o co chodzi.

6

Odp: theBat 3.62.14 problem z pisownia polska!

Dodam jeszcze, że konfiguracja wtyczki BayesIt! jest także opisana w podręczniku w rozdziale Dodatkowe funkcje w programie The Bat! i zaproponuję, aby nie łączyć dwóch tematów w jednym wątku :-)

7

Odp: theBat 3.62.14 problem z pisownia polska!

zinger napisał/a:

JAK UCZYC WTYCZKE BAYESIT ?

Pokazując jej przykłady/próbki poczty dobrej (hamu) i poczty złej (spamu). Czy masz z tym jakieś problemy?

8

Odp: theBat 3.62.14 problem z pisownia polska!

krzychu mam z tym problemy
a powiem ci dlaczego
poniewaz korzystam z ladowania TYLKO NAGLOWKOW dla wiadomosci wiekszej niz 0kb.
co pozwala mi na wstepna selekcje niechcianej poczty.dlatego tez nigdy nie klikalem na spam poniewaz go NIE SCIAGALEM. ale dostaje tego coraz wiecej i jest to strasznie uciazliwe. poprostu
dlatego zastanawiam sie co zrobic z ta wtyczka antyspamowa. i tak zle i tak nie dobrze
korzystam z 3 the batow. firma,dom,laptop.i nie moge sobie pozwolic zeby 1 mi tylko sciagal poczte.nie wiem jeszcze jak rozwiaze ten problem wink
pomysle nad zagadnieniem.
pozdrawiam
p.s.
co z ta pisownia smile

9

Odp: theBat 3.62.14 problem z pisownia polska!

zinger napisał/a:

poniewaz korzystam z ladowania TYLKO NAGLOWKOW dla wiadomosci wiekszej niz 0kb.
co pozwala mi na wstepna selekcje niechcianej poczty.dlatego tez nigdy nie klikalem na spam poniewaz go NIE SCIAGALEM

Zatem wyjaśnienie jest proste: przecież filtr bayesa działa TYLKO na wiadomości pobrane w całości na twój komputer.

Odp: theBat 3.62.14 problem z pisownia polska!

zinger napisał/a:

Sciagnalem TheBat-Slownik-PL.exe i szukalem na http://thebat.pl/download/index.php?itemid=238
ale niestety nie moge zmusic mojego thebata 3.62.14 do sprawdzania polskiej pisowni.po zainstalowaniu nawet tego TheBat-Slownik-PL.exe nie pokazuje mi sie jezyk polski (mimo iz na komputerze z win98 zdalo to egzamin).Nie uzywam worda tylko OO.
Czy jest moze/ktos ma plik z polska pisownia w formacie .tlx?
skopiowalbym sobie do katalogu /dic i juz:)
jakas inna idea?

Polecam.
======
Darmowy polski słownik - sscepl.clx (główny) i sscepl.tlx (użytkownika) - do programu pocztowego The Bat! znajduje się pod adresem: http://thebat.pl/files/sscepl.rar . Archiwum - sscepl.rar - należy rozpakować do podkatalogu Speller, który znajduje się w katalogu głównym programu The Bat. Słownik można wykorzystać również w edytorze tekstu TextPad.

Pozdrawiam serdecznie.